ua en ru

"Падіння більшовицького режиму": Порошенко відзначив сторіччя створення військово-морського флоту України

"Падіння більшовицького режиму": Порошенко відзначив сторіччя створення військово-морського флоту України Фото: український флот (mil.gov.ua)

Рівно сто років тому на кораблях Чорноморського флоту підняли український прапор

Сьогодні, 29 квітня, виповнюється рівно сто років з того моменту, як більшість кораблів Чорноморського флоту підняли в аннексированному півострові Крим український прапор. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

"29 квітня 1918 року над переважною більшістю кораблів Чорноморського флоту в Севастополі був піднятий синьо-жовтий прапор. Проголошення створення військово-морських сил України остаточно зафіксував перемогу українського руху на Чорноморському флоті...", - сказав він.

Більш того, Порошенко уточнив, що саме української армії призвело до "падіння більшовицького режиму в Криму".

"Падіння більшовицького режиму": Порошенко відзначив сторіччя створення військово-морського флоту України

Фото: скріншот поста (facebook.com/petroporoshenko)

При цьому гарант опублікував намальоване фото, як на одному з кораблів Чорноморського флоту проходить офіційна церемонія підняття українського прапора. В коментарях до нього Порошенко уточнив, що автором картини є художник Леонід Перфецький."Падіння більшовицького режиму": Порошенко відзначив сторіччя створення військово-морського флоту України

Фото: річниця подій на Чорноморському флоті (facebook.com/petroporoshenko)

На даний момент пост українського гаранта зібрав понад 700 лайків і сотні репостов.

До речі, 29 квітня в Україні відзначатимуть День українського Державного Флоту. З нагоди свята Український національний інститут пам'яті презентував у мережі відеоролик до події.

Користувачі мережі висловили своє захоплення роботою співробітників інституту, називаючи ролик "крутим", "класним" і "дуже патріотичними".

Нагадаємо, 22 квітня українська група One Planet Orchestra, спільно з творчими особистостями, представили кліп, присвячений нашій планеті в День Землі. Відео знімали біля села Хотянівка, саме там і знайшли величезний дуб, який став героєм ролика.