Паніка по ПриватБанку: чим загрожує націоналізація
Співробітники банку і президент України запевняють, що нічого не зміниться
Паніка в соціальних мережах, яку підганяють "диванними аналітиками" стала набирати нових обертів після того, як увечері 18 грудня Кабінет Міністрів України затвердив рішення про націоналізацію Приватбанку.
Блискавично на подію відреагував директор з інформаційних технологій Приватбанку Дмитро Дубілет. На своїй сторінці Facebook він не тільки дотепно пожартував про "окремому місці в пеклі" для телеканалу "Інтер", але й докладно пояснив склалася в банку ситуацію.
Дубілет пояснив, що держава гарантувала цілісність всіх поточних і депозитних рахунків клієнтів Приватбанку. Крім того, він підкреслив, що зміни не вплинуть ні на вкладниках, ні на співробітників установи.
Екс-голова правління "Привату" Олександр Дубілет також наголосив під час брифінгу 19 грудня повідомив, що всі банкомати системи заряджені купюрами.
"Ми виконали всі платежі, ми зарядили всі банкомати. Банкомати продовжують працювати. Нацбанк ще ні копійки нікуди не дав", - розповів Олександр Дубілет.
Президент України Петро Порошенко також прокоментував сформовану ситуацію і запевнив, що вкладникам Приватбанку не варто турбуватися.
“Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам Приватбанку недоторканність і цілісність їх грошей. Для посилення захисту вкладників Приватбанку в якості невідкладного я подав у Верховну Раду законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян в цій установі. Вони будуть такі ж, як для "Ощадбанку" - як для банку, який повністю належить державі", - повідомили на офіційній сторінці президента у Facebook.
Вважаю своїм прямимо обов'язком роз'яснити суть тих кроків, які вчора та сьогодні здійснені щодо «Приватбанку». Попри те, що йдеться про приватну банківську установу, ці рішення не є чиєюсь приватною справою. Вони безпосередньо стосуються приблизно половину дорослого населення України – фізичних осіб, які є його клієнтами. Рівно як і понад п'ятдесятьох відсотків усіх юридичних осіб, зареєстрованих в Україні. Опосередковано від стану справ у цьому банку залежить вся фінансово-економічна ситуація в країні – настільки він великий, чи, як кажуть фахівці, системний. Через це його не можна помістити в прокрустове ложе стандартних технологій оздоровлення банків. Саме тому ми вдаємося до безпрецедентного рішення – його переходу в стопроцентну державну власність. Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей. Для посилення захисту вкладників «Приватбанку» в якості невідкладного я подавши до Верховної Ради законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у цій установі. Вони будуть такі ж самі, як для «Ощадбанку» – як для банку, що на сто відсотків належить державі.
Опубліковано Петром Порошенком 19 грудня 2016 р.
Але, незважаючи на оптимістичні прогнози, українці в соціальних мережах обговорюють націоналізацію і збираються зберігати гроші "під подушкою". Хоча, варто відзначити, що деякі користувачі налаштовані цілком оптимістично.
“ПриватБанк - державний. Держава - це ми. Сьогодні кожен з нас прокинувся співвласником найбільшого банку країни). Гарної всім тижня", - дав позитивний прогноз користувач Олексій Сердюков.
Приватбанк - державний. Держава - це ми. Сьогодні кожен з нас прокинувся співвласником найбільшого банку країни ;-). Гарної всім тижня.
Опубліковано Alexey Serdyukov 18 грудня 2016 р.