ua en ru

Передумали: українські школярі не будуть вивчати "сімейні цінності"

Передумали: українські школярі не будуть вивчати "сімейні цінності" Фото: Школярі не будуть вивчати "сімейні цінності" (oksanamuzika.blogspot.com)

МОН виявило у методичному посібнику до навчальної програми дискримінаційні норми

Міністерство освіти і науки України скасувало позитивний висновок Науково-методичної комісії для навчально-методичного посібника до навчальної програми "Сімейні цінності". Про це повідомили в прес-службі відомства.

"Програма курсу, всі методичні посібники та робочі зошити, які йдуть разом з нею, будуть відправлені на повторний розгляд комісії", - заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Міністр також зазначила, що оскільки виявлення дискримінаційних норм в навчально-методичній літературі останнім часом набуло масового характеру, потрібно застосовувати системні рішення - в найкоротший термін МОН підготує наказ про підвищення якості відповідної літератури.

"Справа не в тому, у скількох школах викладається цей факультативний курс, навіть якщо в одній школі може вивчатися курс с таким дискримінаційним текстом, то це вже проблема", - зазначила міністр.

Глава відомства пообіцяла, що найближчим часом будуть переглянуті всі навчально-методичні посібники, які були надруковані за останні п'ять років.

Також Гриневич наголосила, що в обов`язковому порядку буде переглянуто склад всіх комісій, які існують при Науково-методичній раді з питань освіти. На її думку, потрібно підвищити персональну відповідальність експертів та рецензентів, що дають позитивні висновки до навчальних програм, факультативних курсів та навчально-методичної літератури.

Нагадаємо, що в українських школах збиралися ввести в якості факультативу курс про сімейні цінності.