Переселенець з Донбасу створив додаток, який зламує телефони бойовиків

Переселенець з Донбасу створив додаток, який зламує телефони бойовиків
Фото: Додаток

Українець створив програму для Android, яка зламала 2,5 тис. телефонів терористів

Юний переселенець з Донбасу Олександр створив мобільний додаток для операційної системи Android, який зламує і збирає дані зі смартфонів бойовиків, російських військовослужбовців і пропагандистів з РФ. Про це повідомляє InformNapalm.

В 2014 році, коли Олександру було всього 16, йому довелося покидати рідний будинок в Донецьку та разом з батьками переїхати у Львівську область. Будучи ще школярем, він на професійному рівні займався програмуванням і зумів застосувати свої навички проти бойовиків, які окупували його рідний Донецьк.

Першим стартапом Олександра, який згодом привів його до Українського кіберальянсу (UCA), стало створення інтернет-ресурсу для розкриття російських бойовиків і найманців "Армії Новоросії".

Створений вимушеним переселенцем ресурс тривалий час імітував закриту соцмережу для реєстрації адептів "русского мира" і успішно збирав особисті дані, адреси і телефони терористів. Ці дані згодом передавалися в базу центру "Миротворець" і волонтерам міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm, а також українським Хактивістам.

Завдяки первинним даним, зібраним в результаті волонтерської ініціативи Олександра, Хактивістам Українського кіберальянсу вдалося провести ряд успішних кібероперацій. Зокрема, їм вдалося зламати організацію "Союз Добровольців Донбасу", вдалися зломи військових комендатур російської окупаційної адміністрації, а також російських пропагандистів.

В 2016 році Олександр приєднався до Українського кіберальянсу. Ставши учасником спільноти, він реалізував ще один цікавий стартап - додаток "CropUkrop" для Android. З його допомогою вдається маніпулювати бажанням адептів "русского мира" нести руйнування, проводячи DDos-атаки на сайти спільноти InformNapalm, центру "Миротворець" та інших ресурсів.

Стимулюючи DDos-атаку, додаток отримує всю корисну інформацію з гаджета "нападника".

Використовуючи десятки російських сайтів пропагандистів і блогерів, до яких Хактівісти UCA отримали несанкціонований доступ, було підготовлено грунт для популяризації програми "CropUkrop".

За тиждень вдалося заразити і зламати понад 2,5 тисячі телефонів, зокрема були зламані смартфони активних бойовиків, російських військовослужбовців і пропагандистів.

До речі, Росія продовжує кібератаки на американські сервери.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся