"Погані сусіди": в Австралії написали пісню про російську агресію в Україні

"Погані сусіди": в Австралії написали пісню про російську агресію в Україні
Музиканти з Консерваторії Квінсленда (фото: ukrinform.ua)

З'явився запис музичного твору про війну в Україні

Український композитор Катерина Ліхута з Консерваторії Квінсленда, яка зараз живе і працює в Австралії, представила на Зеленому континенті камерний концерт "Погані сусіди", присвячений російській агресії проти України. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Російська агресія проти України в 2014 році надзвичайно схвилювала мене... В Україні продовжують жити мої рідні. Я хотіла якось виплеснути свій гнів і саме так виникла ідея "Поганих сусідів", - каже Ліхута.

Вперше концерт був презентований у червні 2017 року на 49-му Міжнародному симпозіумі валторн в Бразилії, де твір прихильно сприйняла аудиторія.

Головні партії виконали два провідних соліста австралійської Консерваторії Квінсленда Пітер Лафф і Ісолт Кларк. Їхні валторни уособлювали боротьбу між Україною і Росією. Решта 4 валторни відтворювали фон війни.

"Валторна передає відчуття війни надзвичайно добре, а 6 валторн - ще краще! Концерт створює загальне відчуття напруженості і тиску з моментами смутку і жалоби. В середині твору є повільний розділ, присвячений трагічній згадці про тих молодих українських солдатів, які загинули під час цієї війни. В цілому суть композиції - це боротьба за свободу та незалежність", - зазначила Катерина.

Австралійська публіка сприйняла "Поганих сусідів" не менш захоплено. В цьому році заплановані подальші презентації концерту в Аделаїді та Перті.

Візитною карткою професійної музичної творчості Катерини Ліхути є використання елементів у творчості українських мелодій. Крім того, композитор завжди виступає на сцені у вишиванці.

"У своїй музиці я завжди намагаюся передати свої українські коріння, щоб більше людей у моїй професійній сфері ознайомилися з українською музикою через мене", - підкреслила автор.

Додамо, що Катерина Ліхута народилася і виросла в Києві, в сім'ї музикантів. Закінчила Київський інститут музики ім. Г. Глієра, де вивчала джаз і класичне фортепіано, і Національну музичну академію ім. П. Чайковського. У 2005 році разом з чоловіком виїхала в США, з 2012 року постійно живе в Австралії.

Раніше український продюсер розкритикував творчість Потапа.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся