ua en ru

Плавець, який відмовився від громадянства РФ, вирішив виступати за збірну США

Плавець, який відмовився від громадянства РФ, вирішив виступати за збірну США Фото: Аркадій Вятчанін (facebook.com arkady.a.vyatchanin)

"Я продовжую і далі залишатися спортсменом, але вже не російським"

Російський плавець Аркадій Вятчанін подав заявку в Міжнародну федерацію плавання (FINA) на зміну спортивного громадянства. У разі позитивної відповіді спортсмен має намір пройти відбір до збірної США з плавання.

"Виступати за збірну США збираюся, якщо потраплю в команду. Чекаю відповіді від FINA", - повідомив Вятчанін агентству "Р-Спорт".

Після конфлікту зі Всеросійської федерацією плавання спортсмен відмовився виступати за збірну Росії. Він подав запит на отримання громадянства Сербії, але хоча і отримав сербський паспорт, FINA заборонила йому представляти країну. Після цього влітку 2016 року Вятчанін запросив отримання громадянства США.

Напередодні він виступив на Відкритому чемпіонаті США і переміг у запливі на 100 м на спині, випередивши в тому числі і шестиразового олімпійського чемпіона Райана Лохте. Чемпіонат світу Вятчанін пропустив, так як мав право виступати тільки за збірну Росії.

Аркадій пішов зі збірної Росії в 2015 році після конфлікту з тренерським штабом.

"Фінал Кубка Росії був моїм останнім змаганням в якості російського спортсмена. Я продовжую і далі залишатися спортсменом, але вже не російським. Найближчим часом я прийму рішення, за яку тепер країну буду виступати. Я просто втомився, як поводяться зі мною і з іншими. І цим рішенням я зміню ситуацію для себе", - сказав плавець після змагання у 2013 році.

До речі, Вятчанін отримав американський паспорт влітку 2017 року. Відповідний запит він подав рік тому.

Нагадаємо, що український плавець Андрій Говоров взяв "бронзу" на чемпіонаті світу з плавання.