ua en ru

"За принципом первісного племені": журналіст пояснив психологію росіян

"За принципом первісного племені": журналіст пояснив психологію росіян Фото: facebook.com/fifaworldcu

Це проявляється у багатьох сферах

Сучасні росіяни досі живуть за принципом первісного племені. Про це в інтерв'ю сайту "Апостроф" заявив журналіст Айдер Муждабаєв.

"Є дуже хороша книга пітерського професора Валерія Возгріна "Історія кримських татар". Досить прочитати передмову до неї, щоб все зрозуміти про Росію. Росія живе за принципом первісного племені, російської селянської громади. Вона нітрохи не змінилася. Так, вона стала багатшою, вони стали носити західні речі, гаджети в руках, але психологія залишилася та ж сама", – сказав він.

Журналіст зазначив, що психологія селянської громади полягає в тому, що стосовно інших мораль "не діє взагалі".

"Ось це "ми взяли Крим незаконно, але ми його не віддамо" – саме така мораль. У колишні часи громада наймала сторонніх батраків і спокійно їх кидала на гроші, бо відносно інших мораль не діяла. Щодо українців мораль не діє. Сирійці – не люди, ми на них просто відчуваємо зброю. Українці – це взагалі хто такі? Як покійний Табаков говорив, це ж "убогі люди", – пояснив Муждабаєв.

За словами журналіста, для такої громади ключовим буде наявність вождя, який має абсолютну владу – він карає і милує.

"Чому вони люблять Сталіна, Івана Грозного? Тому що ті мали сакральну силу над людьми, їм не потрібен був суд, вони просто на очах рвали. Але є один нюанс: у цьому племені вождь повинен постійно щось приносити в печеру, повинен їх годувати якоюсь свіжою здобиччю. І поки Путін їм все приносить і моральне задоволення, і матеріальне. Росіяни разожрались, вони нормально живуть, досі багатшими за українців, незважаючи на всі санкції", – підсумував Муждабаєв.

Раніше журналіст розповів, коли Росію чекає повний крах.

Хайп таксі #13 варто розірвати дипвідносини з Росією