ru ua

Побічні ефекти і руйнування печінки: чому не можна поєднувати ліки та алкоголь

Побічні ефекти і руйнування печінки: чому не можна поєднувати ліки та алкоголь Ілюстративне фото (pixabay.com)

В. о. міністра перерахувала всі препарати, які можуть згубно позначитися на організмі в поєднанні з алкоголем

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун пояснила українцям, чому не можна поєднувати прийом ліків з алкогольними напоями і розповіла, які серйозні наслідки таке поєднання може викликати. Про це вона написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Супрун нагадала, що іноді хочеться відпочити або щось відсвяткувати, але якщо людина приймає ліки, то вона не рекомендує при цьому пити алкоголь. Насправді не всі антибіотики несумісні з алкоголем і Супрун назвала ті, які категорично не можна приймати разом.

"Після довгих наукових досліджень стало відомо, що алкоголь повністю не сумісний тільки з такими антибіотиками: цефамандол, цефоперазон, цефотетан, хлорамфенікол, гризеофульвін, ізоніазид, метронилназол, нитрофурантоин, сульфаметоксазол, сульфаквазол, лінезолід, доксициклін. Зверніть увагу - це назви діючої речовини, а не препарату", - перерахувала в. о. міністра.

Вона зазначила, що ці препарати у поєднанні з алкоголем викличуть миттєве сп'яніння, нудоту та інші симптоми. Крім того, деякі з цих препаратів дуже токсичні для печінки і в поєднанні з алкоголем будуть діяти руйнівно.

Супрун пояснила, що крім антибіотиків є і інші препарати, які не можна поєднувати з алкоголем, так як вони можуть викликати серйозні побічні ефекти.

"Основні групи препаратів, які несумісні з алкоголем:

- Знеболюючі і протизапальні препарати (ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота та інші). Можливі виразка шлунка, кровотеча, біль у шлунку, пошкодження печінки.

- Для серцево-судинних захворювань (зокрема, нітрогліцерин). Вони викликають аритмію або тахікардію, запаморочення, перепади тиску, втрату свідомості.

- Діабетичні. Алкоголь у поєднанні з ними дуже сильно знизить рівень цукру в крові. Можливі нудота, головний біль, почервоніння обличчя, перепади тиску і частоти серцевих скорочень.

- Деякі антидепресанти та інгібітори моноамінів-оксидази - їх поєднання з тирамином червоного вина критично підвищує тиск.

- Антигістамінні препарати. Алкоголь посилює побічні ефекти від них: або сонливість, або падіння тиску і ризик втрати рівноваги.

- Препарати, які прописують при тривожності та епілепсії. Їх поєднання з алкоголем призводить до порушення пам'яті, координації, погіршення дихання, запаморочення. Є ризик передозування.

- Препарати для лікування артриту (наприклад, диклофенак). Можливі виразки, шлункова кровотеча, ушкодження печінки.

- Антикоагулянти. В залежності від дози, можливі або внутрішні кровотечі, або навпаки, тромбоз.

- Вітаміни і мінерали, у тому числі з їжі. Алкоголь перешкоджає засвоєнню вітамінів В1, В9, В12 та цинку. Вітамін В1 необхідний для створення нейромедіатора ацетилхоліну. Без вітамінів В9 та В12 можливий розвиток анемії і зростання рівня нейротоксичної з'єднання гомоцистеїну.

- Ліки для регуляції рівня холестерину (ряд статинів і ніацин, вітамін В3). Пошкодження печінки, свербіж, шлункові кровотечі", - перерахувала Уляна Супрун препарати і їх побічні ефекти.

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Супрун розповіла, чим можна замінити ранкову пробіжку.

А також розповідали про те, що Супрун розповіла, до чого призводить дефіцит йоду в організмі.