ua en ru

Підписання декларації з лікарем: в МОЗ відповіли на важливе питання

Підписання декларації з лікарем: в МОЗ відповіли на важливе питання Фото: МОЗ (РБК-Україна)

Українцям не потрібно підписувати декларацію, якщо вони захворіли в чужому місті

Громадянам України, які захворіли, перебуваючи в чужому місті, допоможе "швидка". Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України на своїй сторінці в Facebook.

"Продовжуємо відповідати на найбільш поширені питання. Зокрема про те, що робити, якщо ви поїхали в інше місто і захворіли. Якщо так сталося – працює невідкладна допомога. Зверніться до найближчого закладу по наданню медичної допомоги", - йдеться в повідомленні.

Більш того, за словами чиновників, для надання допомоги підписувати декларацію з лікарем буде не обов'язково.

До речі, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила про шахрайство з деклараціями. За її словами, лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря в медичних установах, не мають права вносити в систему персональні дані пацієнта без його відома і підпису.

Нагадаємо, п'ятеро лікарів вже досягли ліміту по набору пацієнтів в рамках кампанії "Лікар для кожної родини". Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк. Так, три сімейних лікаря в Полтавській, Чернігівській і Донецькій областях і два педіатра в Донецькій області підписали максимальну кількість декларацій з пацієнтами.

Він нагадав, що для сімейного лікаря гранична кількість пацієнтів - 1800, терапевта - 2000, педіатра - 900.

Відео: video.rbc.ua