ua en ru

Погода в Україні: народний прогноз на 25 квітня

Погода в Україні: народний прогноз на 25 квітня Погода в Україні (фото: РБК-Україна)

Наші пращури помітили, що з цього дня стає значно тепліше

Погода в Україні. 25 квітня температура повітря буде стабільною, а основна маса дощів, які випали у вівторок на більшість наших областей, разом з атмосферним фронтом покинуть межі України.

Тому в середу знову буде сонце. Але на заході і півночі черговий вологий центр з Польщі принесе невеликі опади. У центральній частині, на півдні та сході вдень буде сухо. Температура повітря буде +18...+23 градуси, на заході +20...+26 градусів.

У Києві 25 квітня є ймовірність невеликого дощу. Вітер західного і південно-західного напрямку. Температура повітря близько 20 градусів. До кінця тижня буде тепло, лише 27 квітня дощі тимчасово знизять температуру повітря на 2-5 градусів.

Народний прогноз

У цей день вшановується пам'ять святого мученика Василя, сповідника, єпископа Парійського. З цього дня стає значно тепліше, земля прогрівається, сохне. "На Василя весна землю парить", - помічали наші предки. Землю іноді одушевляли; в цьому випадку про неї говорили: "Париться, як баба в лазні". Якщо приказка виправдовувалася, і сонце справді добре прогрівало грунт, можна було розраховувати на хороший урожай.

Також у цей день наші пращури спостерігали за вербою: якщо вона до цього дня распушилась - сильного холоду уже не буде. З 25 квітня масово вилітають джмелі, літають бджоли. Виходять з нір лисиці.

В яких місцях України найкраще провести травневі свята

Раніше українцям розповіли, яка погода буде в травні.