ua en ru

Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)

Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото) Фото: facebook.com c14.news.reserve

Поліція не підтвердила інформацію про підпал

У селищі Рудно Львівської області невідомі спалили ромський табір. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що вимагатиме від поліції розслідування нападу. В управлінні Нацполіції Львівської області заявили, що не отримували заяву про напад на табір. Деталі повідомляє "Громадське радіо".

Інцидент стався у вечері 9 травня.

Уповноважений представник комітету захисту прав людини Михайло Кеньо розповів, що поселення кількох ромських сімей знаходилося в індустріальній зоні поблизу прийому металу. На місці пожежі залишилися обвуглені дерев’яні каркаси наметів, металевий посуд, обпалені дитячі іграшки, одяг та ікона.

Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)

Фото: hromadskeradio.org

"Нікого із мешканців табору на згарищі немає – хто утік посеред ночі після погрому, кого забрала швидка допомога", - додав він.

"Тут роми живуть постійно і влітку, і взимку. Минулої осені їх так само, як і зараз, побили й підпалили табір – теж прийшли посеред ночі. Тоді нікого так і не затримали за побиття. Вчора як все відбувалося: ми в одному з таборів збирали дітей, аби навчити їх читати, а перед цим я заїхав сюди, щоб подивитись чи все гаразд. Побачив, що тут проблема – захворіла дитина, вони всі голодні. Я привіз їм продукти, гроші на ліки і, як виявилося згодом, як тільки я пішов – розпочався наліт", — пригадує чоловік.

Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)Погром в ромському таборі: знайомі потерпілих звинувачують групу молодиків у масках (фото)

Фото: hromadskeradio.org

За його словами, роми, які живуть у навколишніх таборах, не крадуть і не жебракують. Вони шукають метал, збирають обліпиху і копають хрін, після чого здають його.

У поселенні жило до тридцяти людей, - декілька багатодітних родин.

"Тут жив Федя - у нього вісімнадцять дітей, він дуже важко і довго намагався зробити для них документи, вчора ті всі документи погоріли. Найгірше попало Міші, у нього дев’ятеро дітей, його сильно побили і сина хворого на серце теж. Для Міші викликали швидку, але після огляду його відпустили. Казали знайомі, що бачили його у місті з перев’язаною головою. А діти хто де – їх бачили і на вокзалі, і на Левагдівці. Сюди повертатися вони точно не будуть, але де саме вони зараз – не відомо", - розповів очевидець.

"За словами очевидців,які з міркувань безпеки попросили не вказувати їхніх імен, наліт вчинили переодягнені в маски молодики спортивної статури. Їх було до тридцяти людей – переповідають події знайомі побитих ромів", - відзначили у виданні.

З власних джерел журналісти з’ясували, що мешканців табору попереджали про напад за декілька днів до цього. Влаштувати погром мали на ще два табори.

Відзначається, що у навколишніх лісах живе декілька ромських таборів – із Мукачева, Ужгорода і села Середнє, що знаходиться між цими двома містами.

"Саме останні й зазнали нападу невідомих. Мешканці сусідніх таборів перелякані – бояться бодай щось розповідати, бо, кажуть, за це спалити табір можуть і їм. Кажуть лише, що вчора посеред ночі отримали дзвінок із попередженням бути обережними, адже сусідній табір розтрощили", – зазначили у виданні.

"Це в другій годині ночі сталося, люди спали, не встигли ні гроші, ні документи забрати. Нам же сказали – будьте обережні – Рудне хочуть підпалити і Метро (територія де стався погром, яка знаходиться поряд із супермаркетом- ред.), і ще на дальньому участку", - розповіли у таборі.

У сільських радах селищ Рудно й Зимна Вода жодної інформації про погром не надали. Інформацію не підтвердили й в управлінні Нацполіції Львівської області.

Речниця Нацполіції Світлана Добровольська повідомила, що у зведеннях поліції інформації про цей підпал немає. Впродовж дня жодної інформації про цей інцидент не з’являлося й на офіційному сайті структури. Але знайомі ромів стверждують, що ті викликали поліцію.

Про підпал написала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

"Такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому", — йдеться у заяві Денісової.

Раніше повідомлялося, що у Львівській області спалили табір ромів.

До речі, жителі Києва прокоментували погром в ромському таборі.

Хайп-таксі # 19: ваше ставлення до спалення табору ромів (відео: РБК-Україна)