ua en ru

Викрадений у Києві фахівець з криптовалюти знайшовся: стали відомі подробиці

Викрадений у Києві фахівець з криптовалюти знайшовся: стали відомі подробиці Фото: Павло Лернер (vk.com/lerner77)

Потерпілий перебуває в стані глибокого стресу

Відомий фахівець у сфері IT і блокчейн-технологій, виконавчий директор біржі криптовалют EXMO LLP Павло Лернер вийшов на зв'язок. Про це сказано в офіційній заяві біржі EXMO LLP.

"26 грудня Павло був затриманий невідомими особами і від нього не було ніякої інформації кілька днів. 29 грудня Павло вийшов на зв'язок. На даний момент він знаходиться в безпеці, з його здоров'ям усе в порядку, але він перебуває в стані глибокого стресу, тому найближчим часом він не буде давати офіційних коментарів. На поточний момент інцидентом, що стався, займаються правоохоронні органи", - сказано в повідомленні.

Крім того, керівництво біржі пояснило, що Павло Лернер виступає в якості провідного аналітика і блокчейн-експерта, також він веде ряд особистих блокчейн-стартап проектів, які не відносяться до діяльності платформи EXMO.

Також, вони нагадали, що діяльність Павла в компанії не передбачала доступу до фінансових активів користувачів.

Керівництво біржі попросило не поширювати чутки, пов'язані з викраденням Павла Лернера.

"Зазначимо, що ситуація з викраденням Павла обросла чутками, які, в свою чергу, шкодить слідству. Зважаючи на ситуацію, EXMO утримується від коментарів і висування власних версій найближчим часом", - сказано в тексті.

За інформацією, яку озвучив народний депутат Антон Геращенко, Павло Лернер змушений був заплатити викрадачам 1 мільйон доларів у биткоїнах.

"Його викрала озброєна банда 26 грудня з метою отримання викупу в биткоїнах. У нас є оперативна інформація, що він заплатив биткоїни на суму понад $ 1 млн", - заявив Геращенко і додав, що це перший подібний випадок в Україні, пов'язаний з биткоїнами.

Павла Лернера викрали при виході з офісу в Оболонському районі столиці. За словами свідків події, Лернера вже чекали невідомі у балаклаві, які запхали його в автомобіль.

Нагадаємо, пережила викрадення дівчина розповіла про подробиці того, що сталося.