ua en ru

"Схуд на 17 кг": мати політв'язня Клиха повідомила про його жалюгідному стані

"Схуд на 17 кг": мати політв'язня Клиха повідомила про його жалюгідному стані Станіслав Клых (скріншот відео Радіо Свобода)

Мати ув'язненого розповіла про жахливий стан сина

Мати укладеного Станіслава Клиха, якого незаконно утримують в Росії, побувала у єдиного сина і розповіла про його жалюгідний стан. Про це написала в Facebook сестра нардепа Надії Савченко Віра.

"Нещодавно мама українського політв'язня, Станіслава Клиха Тамара повернулася з Верхнеуральска, Росія. Відвідала у в'язниці народів свого єдиного сина. Стас відчуває себе дуже погано...З ростом 190 см важить 70 кг (за місяць етапування у в'язницях Росії втратив 17 кг!). Наші ув'язнені українці радіють новинам з рідної землі. Не забувайте наших політв'язнів. Ми віримо, що незабаром всі вони повернуться в Україну. Дякую всім, хто допомагає в цій справі", - написала Савченко.

Мама українця залишила адресу, за якою йому можна писати листа у в'язницю.

Адреса Стаса у в'язницю Верхнеуральск: Росія 457670 Челябінська обл р. Верхнеуральск вул. Північна 1 ФКУ-в'язниця Клых Станіслав Романович 1074 р.

"Схуд на 17 кг": мати політв'язня Клиха повідомила про його жалюгідному стані

Скріншот (Віра Савченко/Facebook)

Нагадаємо, що Станіслав Клих засуджений до 20 років у колонії суворого режиму. Російські судді визнали його винним у справі про участь у першої та другої чеченських війнах. Хоча в суді не були представлені докази, що Клих бував у Чечні. На слідстві він визнав себе винним, але в суді заявив, що його катували перед визнанням.

Правозахисний центр "Меморіал", який проаналізував матеріали справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, прийшов до висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. "Меморіал" визнав Клиха і Карпюка політв'язнями.

Читайте також українця Клыха повернули в російську колонію в Верхнеуральске.