Показали нові станції метро в Нью-Йорку
Деякі стіни нью-йоркської підземки оздобили мозаїками відомих людей
Влада заплатила 4,5 млн доларів за оформлення чотирьох нових станцій нью-йоркського метрополітену. У 2009 році серед понад 300 іменитих претендентів були обрані чотири сучасних художника. Кожному довірили окрему станцію метро для перетворення її в інсталяцію, передає "Сегодня".
Оформленням станції "96-а вулиця" займалася Сара Зе. Вона створила унікальну картину з 4300 порцелянових плиток, виготовлених іспанськими майстрами.
На інсталяції "Блакитний принт для пейзажу" можна побачити фрагментовані зображення будівельних лісів, птахів, листя, цифрових колажів, які ніби втягнуті у потік повітря від поїзда.
"Я хотіла використати плитку як один великий аркуш паперу", – пояснила концепцію художниця. За її словами, робота присвячена скаженому темпу руху сучасного життя.
Фото: "96-а вулиця" (segodnya.ua)
Станцію "86-а вулиця" оформляв відомий художник і фотограф Чак Клоуз. Він створив 12 великомасштабних портретів-мозаїк. На стінах зображені фотографії відомих людей, які найбільше вплинули на світогляд самого Клоуза: композитор Філіп Гласс, засновник рок-групи The Velvet Underground Лу Рід, і художники Алекс Кац, Сінді Шерман і Кара Уокер.
Також на станції є зображення молодих художників: ікони сучасного китайського мистецтва Чжан Хаунь, дружини Клоуза художниці Сієнни Шилдс і два автопортрети.
"Багатство міста – в поєднанні різних культур", – прокоментував Клоуз.
Фото: "86-а вулиця" (segodnya.ua)
Станцію "72-я вулиця" оформив бразильський художник Вік Муніс. Його робота "Ідеальні незнайомці" – це серія з трьох десятків портретів різних людей в натуральну величину, які, за словами художника, ніби очікують прибуваючий поїзд.
"Я хотів, щоб вони були нормальними людьми", – сказав Вік Муніс.
"Насправді в метро ви не запам'ятовуєте нічого, крім людей. Ви запам'ятовуєте їх незвичайні особливості – і вигадуєте про них історії", – зазначив художник.
Фото: "72-я вулиця" (segodnya.ua)
Станція "63-я вулиця" оформлена інсталяцією "Піднесені". Щоб створити своє творіння художниця Жан Шин досліджувала архівні фотографії Нью-Йорка 1920-1940-х років.
Зображення людей зі старовинних фотографій дозволяють сучасним глядачам "вписати" себе в міський пейзаж минулого.
"Ми – молодіжна культура. Але я думаю, добре, що серед нас є люди минулого", – сказала Жан Шин.
Фото: "63-я вулиця" (segodnya.ua)
Керамічна плитка вздовж ескалаторів зображує будівельні балки і крани наземної залізниці Другої Авеню, демонтованої у 1940-х роках.
Відкриття добудованих станцій метро лінії Другій авеню заплановано на 1 січня 2017 року.