Політолог Ходорковського пояснив причини продовження війни з Україною
Фото: політолог Володимир Пастухов
Ні українська влада, ні українське суспільство не хочуть припинення війни на Донбасі, щоб не залишатися один на один з невирішеними проблемами всередині країни, сказано в матеріалі доктора політичних наук Володимира Пастухова з фонду "Відкрита Росія", засновником якого є покинув Росію опозиціонер і екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський.

Фото: Михайло Ходорковський відразу після свого звільнення "реанімував" проект "Відкрита Росія"
"Припинення активної фази війни в рамках "мінських домовленостей" стало не стільки полегшенням, скільки новим політичним випробуванням для уряду. В умовах відносно мирного часу став очевидний політичної застій революційної влади. У міру того, як війна іде на другий план, на перший план висуваються спекуляції на тему війни", - сказано в доповіді.
Пастухов стверджує, що Україна в деякому сенсі перетворюється в "Росію навпаки", де соціальна мобілізація є необхідною умовою політичної стабілізації. Він робить висновок, що ні суспільство, ні уряд не хочуть припинення війни, щоб не залишатися один на один з невирішеними економічними і соціальними проблемами.
"Війна багато ускладнює, але дещо робить простіше: в умовах безперервної військової загрози легше пояснити, чому навколо нічого не змінюється", - вважає експерт.
На думку політолога, стратегічні цілі української революції прийшли в протиріччя з тактичними цілями її рушійних сил.
"Стратегічно треба будь-якою ціною забезпечити мирну передишку і зосередитися на поглибленні революції. Тактично зручніше заморозити революцію, посилаючись на труднощі воєнного часу. Суспільство завмерло, не бажаючи порушувати хитку рівновагу. Його увага поглинена громадянською війною та інтервенцією, а не внутрішнім нестроением і так і не почалися толком реформами. Стан української економіки стрімко погіршується", - зазначив Пастухів.
Раніше російський історик і філософ Ігор Чубайс в інтерв'ю журналісту Саші Сотнику заявив, що російське держава доведеться переучреждать і назвав владу в Росії нелегітимною з 1917 року.