ru ua

Політолог назвав причини блокування російських соцмереж

Політолог назвав причини блокування російських соцмереж Фото: Соцмережі (pixabay.com/geralt)

Експерт пояснив необхідність заборони російських ресурсів в Україні

Політолог Тарас Березовець висловився з приводу заборони російських соцмереж в Україні. Він назвав кілька причин блокування ресурсів і здивувався обуренню користувачів. Про це Тарас Березовець написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

"Дивно на третьому році війни з Росією чути обурення з приводу закриття основних інформаційно-диверсійних російських каналів. Дивно насправді, що це сталося тільки зараз. І, будь ласка, давайте не плутати цензуру із захистом національної безпеки", - написав Березовець.

"Не є секретом, що і "Одноклассники" і "ВКонтакте", і Mail.Ru активно використовуються з метою: а) пропаганди і контрпропаганди в інтересах російських спецслужб; б) вкидання дискредитуючої та фейкової інформації щодо України, інших країн колишнього СРСР, ЄС і США; в) як мережа координації чинної та вербування нової російської агентури розвідки; г) відпрацювання планів мобілізації громадян країн пострадянського простору і російськомовної діаспори в західних країнах; д) збору інформації персонального та ділового характеру про іноземних громадян, у т. ч. українців; е) підготовки і проведення акцій терористичного характеру", - розповів політолог.

Рішення заборонити пропагандистські ресурси експерт назвав вкрай необхідним і порекомендував перейти на аналогічні веб-портали та додатки.

"Тому рішення Радбезу заборонити діяльність, давайте називати їх чесно, російських диверсійних ресурсів на території України, не просто правильне, але і життєво необхідне. І це не питання інформаційної гігієни. Доведеться потерпіти деякі незручності та перенести листування на Yahoo або Gmail", - написав Березовець.

Проте він додав, що прийняти рішення варто не тільки щодо російських ресурсів, але і українських порталів, які служать на користь "інтересів ворога".

"Цим завдання не вичерпується. Є проблема з низкою зовні українських ресурсів, які насправді обслуговують інтереси ворога. Проблема, що вимагає свого рішення. Гібридна війна буде набирати обертів і те, що було актуально в 2014 році, повністю змінило вигляд через 3 роки. Щоб вижити, потрібно діяти жорстко. А питання стоїть саме про виживання країни. Правда в тому, що все найгірше ще попереду", - зазначив експерт.

"Після указу про заборону російських соцмереж і пошукачів акції "Яндекса" впали на Московській біржі на 3,3%. Це кілька мільйонів доларів за один день. І це ж тільки початок, там ще Mail.Ru, "Одноклассники" і "ВКонтакте" обваляться. Їх істерична реакція показує, як "рускім" сьогодні зробили боляче. Росія хотіла гібридну війну, вона її отримала. Розкажіть тепер, як все було марно", - додав політолог через кілька годин.

Політолог назвав причини блокування російських соцмереж

Скріншот поста акаунта facebook.com/taras.berezovets

Політолог назвав причини блокування російських соцмереж

Скріншот поста акаунта facebook.com/taras.berezovets

До речі, солістку групи The Hardkiss обурила блокування "ВКонтакте".