ua en ru

Політолог з РФ пояснив, що тримає Кремль на Донбасі

Політолог з РФ пояснив, що тримає Кремль на Донбасі Фото: Російська техніка (mil.ru)

Названі причини, через які Росія продовжує військові дії в Донецькій і Луганській областях

Росія продовжує окупаційні дії на Донбасі через страх втратити необхідну репутацію. Таку думку висловив російський політолог Валерій Соловей в ефірі радіо "Эхо Москвы".

"Все починалося, я думаю, з того, щоб обміняти там умовно Донбас на Крим? От, ми залишаємо Донбас, а ви визнаєте статус Криму. Ось. Ну, і Сирія, власне кажучи, теж тому. У значній мірі. Не тільки тому, але по великому рахунку. Це не спрацювало. Ну, не можна ж просто так взяти і піти. Тому що взяти просто так і піти це означає зазнати серйозних репутаційних втрат, втратити обличчя", - зазначив політолог.

За його словами, в Донецькій і Луганській областях відбувається безпрецедентна для початку ХХІ століття та для кінця XX-го "соціальна та антропологічна катастрофа".

"Ми бачимо, як величезний регіон, що знаходиться в центрі Східної Європи, деградує. Деградує, тому що він виявився в сфері військових дій. Він, насправді, нікому не потрібен, за великим рахунком, ні Росії він не потрібен, ні Україні, тому що для неї це було б велике обтяження. Звідти біжать люди, там руйнується інфраструктура індустріальна, просто інфраструктура руйнується. Знижуються доходи. Але найдивовижніше, що люди до цього звикли", - зазначив політолог.

До речі, у Росії відреагували на пам'ятник воїнам АТО в Києві з мечем в карті федерації.