ua en ru

Політв'язень Зейтуллаев записав звернення до українців

Політв'язень Зейтуллаев записав звернення до українців Руслан Зейтуллаев / Кадр з відео запису Антона Наумлюка Facebook.com

"Все, що мені інкримінують, - це абсолютна брехня", - каже кримський татарин

Руслан Зейтуллаєв, засуджений в Росії кримський татарин, звернувся до українців зі словами подяки за підтримку. Відео опублікував журналіст Антон Наумлюк у Facebook.

Відео: Звернення Руслана Зейтуллаеєа до українців (Facebook.сом)

"Я хочу передати величезний салям моєму народові, громадянам України, які підтримують мене в цю скрутну хвилину. Хочу сказати, що мої сили хоч на сьогоднішній день закінчується, але я твердий у своїх переконаннях і завжди буду стояти на істині. На тій істині, яку я спочатку для себе вибрав. Сьогоднішня ситуація - це другий черговий суд, який мене, я так вважаю, не миттям, так катанням, хоче укатати на дуже великий термін", - зазначив він.

Зейтуллаєв прокоментував свою заяву про голодування.

"Я не зупиню це голодування, поки не почую вердикту суддів. І все, що мені інкримінують, - це абсолютна брехня. Спасибі", - сказав в'язень Кремля.

Журналіст Антон Наумлюк каже, що Зейтуллаев різко втрачає вагу і ледве ходить.

"Руслана судять вже другий раз. Верховний суд вирішив виправити наслідки профнепридатність кримських ФСБшників, які на момент затримання перших хізбів були суцільно колишні СБУшники, і відправив справу на перегляд. Не для розгляду, звичайно, а щоб збільшити термін. Він голодує 18 днів і зупинятися не збирається, незважаючи на всі прохання й умовляння. Голодування його, як і флешмоб в Україні, змінити нічого не можуть. Але, він сьогодні говорив в останньому слові, - є такі моменти в житті, коли не можна не зробити того, що необхідно. Ось він вирішив, що зараз необхідно голодувати і все серйозно", - прокоментував він.

Політв'язень Зейтуллаев записав звернення до українців

Скріншот поста облікового запису Facebook.com/anton.naumlyuk

Нагадаємо, що Руслан Зейтуллаєв - один з фігурантів у справі "Хізб ут-Тахрір". Він оголосив безстрокове голодування з вимогою припинити кримінальні справи стосовно всіх кримських татар за статтею за екстремізм, тероризм і по "справі 26 лютого". Самого Зейтуллаєва раніше звинуватили в організації "Хізб ут-Тахрір" і засудили до 7 років колонії загального режиму.

Раніше Сергій Жадан та інші відомі українці підтримали в'язня Кремля.