ua en ru

Як отримати посвідку на проживання в ЄС: поради та рекомендації

Як отримати посвідку на проживання в ЄС: поради та рекомендації Фото: Вид на проживання дозволить жити і пересуватися по ЄС

У зв'язку з ситуацією в країні все більшу кількість українців хотіли б жити і працювати з країнах Євросоюзу. Про те, як отримати посвідку на проживання в ЄС читайте в нашому матеріалі

Вид на проживання - це незрозуміле, але вабить багатьох наших співвітчизників словосполучення. Що ж це за документ, і як отримати посвідку на проживання?
Давайте розбиратися. Як ясно з назви, він дає право (посвідка) на проживання, причому у певній країні Євросоюзу, а не у всьому ЄС відразу. А от завдяки Шенгенської угоди володар такого документа може безперешкодно переміщуватися через кордон і перебуває у країнах цієї зони до 90 днів у сумі за півріччя. Оскільки охоронюваних кордонів у ЄС немає, то і облік того, в якій саме країні шенгену ви знаходитесь, деякі держави не ведуть. Підсумуємо: жити в Україні і їздити на заробітки в Європу можна, але незручно, оскільки 90 днів - це тільки половина півріччя, а ось отримати вид в одній країні, а працювати в будь-якій сусідній - будь ласка.

Як отримати посвідку на проживання в ЄС: поради

А тепер перейдемо до практичної сторони питання: як отримати внж в одній з держав Євросоюзу. Є два варіанти вирішення питання.

1) через компанію-посередника

Якщо для вас пріоритетно час до отримання виду на проживання і ви маєте в своєму розпорядженні засобами для оплати послуг посередників, зверніться у фірму, що займається оформленням ВНП професійно.

Як отримати посвідку на проживання в ЄС: поради та рекомендації

Фото: Отримати вид на проживання в ЄС - мрія багатьох українців

За суму в кілька тисяч євро вам підберуть країну для оформлення, зручне підстава для надання вигляду, оформлять за вас всі необхідні документи. Єдине, що потрібно від вас - це гроші і моторність. Справа в тому, що в кожній країні єврозони є свої нюанси в міграційному законодавстві, які визначають умови отримання дозволу, так і умови його продовження. Взяти хоча б правило перебування 180+1 день, яке діє не у всіх країнах, але впливає на можливість отримання ПМЖ. Тому, мріючи про внп у Європі, бажано самому розбиратися в подібних питаннях, черпаючи інформацію з офіційних джерел. До того ж законодавство країн-учасниць Євросоюзу не стоїть на місці.

2) Самостійно

Якщо ж ви обмежені в засобах, але звикли вирішувати питання самостійно, то запасіться терпінням і сміливо починайте збирати інформацію і документи, оформити внп по силам і без посередників. Головне правило - не порушувати закон, в Європі з цим строго. Для початку визначаєтеся з країною, де вам легше всього отримати вид на проживання за вашою причини.

Як отримати посвідку на проживання в ЄС: поради та рекомендації

Фото: Вкажіть причину, яка допоможе вам отримати внж

Причин для отримання дозволу декілька:

- трудовий договір;

- навчання;

- відкриття бізнесу (хоча б дочірнього);

- інвестиції;

- возз'єднання з родичами або покупка нерухомості;

- укладання шлюбного контракту з громадянином або громадянкою країни або людиною, що має тут ПМП;

- у деяких країнах можливі додаткові причини, як наприклад, "карта поляка", про них варто дізнатися докладніше в кожному конкретному випадку.

Як отримати посвідку на проживання в ЄС: поради та рекомендації

Фото: Деякі країни надають внп при купівлі нерухомості

Як отримати посвідку на проживання при покупці нерухомості в ЄС

Найменше зобов'язань виникає при купівлі нерухомості в Європі. Звертаємо вашу увагу, що таким чином роблять далеко не всі європейські держави. У числі тих, де це можливо, Абания, Болгарія, Греція, Латвія, а от Польща і Німеччина не настільки прихильні.

Основним критерієм при покупці житла є його вартість. Деякі країни надають вид на проживання при покупці нерухомості вартістю від 100 000 євро, а в деяких країнах обмеження по вартості і доходить до півмільйона.

Приємним бонусом може йти внп для членів сім'ї покупця, видача відразу на 5 років з можливістю автоматичного продовження.

Знову ж таки, після покупки нерухомості вам більше не потрібно піклуватися про місце проживання за кордоном. І пам'ятайте: ВНП - не ПМЖ, і тим більше не громадянство, ви просто бажаний гість.

Головне не забудьте швидко зробити закордонний паспорт !