ua en ru

Японець розповів, як і навіщо вивчив українську мову за рік

Японець розповів, як і навіщо вивчив українську мову за рік Фото: Учасники другого маршу вишиванок в Токіо

Вперше юнак услашал про красу України в школі

Старанням 26-річного Юсуке Кашивагі з Токіо може позаздрити будь-який українець, який поки що не зміг оволодіти державною мовою. Історію любові до України та її культури робітника з Токіо розповіла львівська газета Експрес.

За словами хлопця, вперше він почув про Україну на уроках історії.

"На уроках з історії нам розповідали про країні, розташованій у самому центрі Європи, багатій чорноземами, у якої є море, гори. Ще тоді мені стало дуже цікаво, як живеться людяи в такій красивій місцевості. Потім я познайомився в Японії з українцем, який навчався в Токіо, ми дуже здружилися. Коли я закінчив навчання, то запросив мене погостювати в Україну, я з радістю погодився", - згадує Юсуке, за словами якого в Україну він поїхав, знаючи лише слова "привіт" і "дякую".

Після першої поїздки в країну його мрії, де він відвідав Київ, Львів, Одесу, Ужгород та Ялту, японець зрозумів, що хоче говорити з другом на його рідній мові.

Юсуке докладно описав, як вчив українську. Спочатку вивчив український алфавіт, адже в ньому тільки 32 букви, тоді як в японській мові – більше двох тисяч символів. Далі слухав відеоуроки в Інтернеті, намагався правильно вимовляти звуки, розрізняти голосні і приголосні. По складах почав читати через місяць, потім настала черга усної мови.

Вивченню українського японець приділяв по годині в день. За його визнанням, найбільше йому допомагали українські пісні, які він спеціально перекладав по кілька годин на день.

найважчим виявилося вивчити граматику і правильно вимовляти слова. Для цього майже кожен вечір він старанно сідав біля екрану комп'ютера і слухав новини українською мовою, повторюючи слова телеведучих.

Сьогодні Юсуке вже готовий розширити коло друзів в Україні і заспівати з ними "Червону руту".

А тим часом в мережі опублікували відео реакції кримчан на українську мову.