ua en ru

Порошенко нагадав Росії про Великий терор

Порошенко нагадав Росії про Великий терор Фото: facebook.com/petroporoshenko

Президент України вшанував пам'ять жертв злочинів комуністичного тоталітарного режиму

У неділю, 20 травня, Петро Порошенко на своїй сторінці в Twitter вшанував пам'ять жертв злочинів комуністичного тоталітарного режиму до Дня жертв політичних репресій 1937-1938 років.

Крім того, президент України нагадав про головну мету української держави - вийти із зони тяжіння до Російської імперії.

"Зараз ми відзначаємо вісімдесяту річницю масових політичних репресій 1937-1938 років. Через незбагненно великі масштаби, які точно встановити неможливо досі, цей злочин комуністичного тоталітарного режиму називають Великим терором", - написав у своєму мікроблозі Порошенко.

Порошенко нагадав Росії про Великий терор

Скріншот: twitter.com/poroshenko

Президент також зазначив, що три роки тому був підписаний закон "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України у xx столітті", в якій на державному рівні було засвідчено, що "всі герої, які воювали і загинули в боротьбі за Україну, заслуговують на визнання, шану і повагу".

Також у заяві йдеться, що згідно закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні" було перейменовано понад 52 тисяч площ і вулиць, майже тисяча населених пунктів і демонтовано майже півтори тисячі пам'ятників Леніну.

Порошенко нагадав Росії про Великий терор

Скріншот: twitter.com/poroshenko

Петро Порошенко також торкнувся теми автокефалії української церкви.

"Ми зробили свій європейський вибір. Ми впевнено виходимо зі сфери російського впливу", - додав Порошенко, а також нагадав про окупованих територіях східної України.
Порошенко нагадав Росії про Великий терор
Скріншот: twitter.com/poroshenko

Раніше Порошенко відзначив сторіччя створення військово-морського флоту України.

Відео: video.rbc.ua