ua en ru

З'явилися нові подробиці про вбивство випускниці у Тернопільській області

З'явилися нові подробиці про вбивство випускниці у Тернопільській області Фото: Ірина Мукоїд (te.20minut.ua)

Криміналіст надала витяг з показів свідка

У смт Вишнівець Тернопільської області була жорстоко вбита 17-річна випускниця Ірина Мукоїд. Місцева поліція підозрює у скоєнні злочину 16-річного Василя Гнатюка із сусіднього села, якого через кілька днів після вбивства дівчини затримали і взяли на два місяці під варту. Криміналіст Наталія Костилєва оприлюднила нові факти власного розслідування резонансної справи, передає "Press-ЦЕНТР".

За її словами, на місці вбивства 17-річної дівчини, серед доказів, було знайдено сліди шин транспортного засобу. Про це повідомляли й свідки, які були на місці до приїзду поліції. Протокол засвідчений підписами трьох осіб, зокрема судово-медичного експерта.

"Аби проаналізувати ці відбитки, ми звернулися до спеціалістів з автомайстерні і в магазин "Шини та диски", до консультантів, які знаються на автогумі. Спеціалісти зазначили: два відбитки старіші, а от один із них належить позашляховику, який пригальмував на місці, де знайдено тіло мертвої дівчинки, не пізніше аніж за дві-три години до фіксації на фото (приблизно сьома година ранку), адже, враховуючи, що зранку пішов дощ і тіло дівчинки накривали клейонкою, відбиток втрачав чіткість", - розповіла Наталія Костилєва.

Криміналістичні дослідження відбитків шин автівок дають можливість визначити тип і вид транспортного засобу (наприклад, вантажний чи легковий), а у деяких випадках - і модель.

"Аналізуючи відбитки, які були знайдені і зафіксовані поряд із тілом вбитої і зґвалтованої дівчинки, проконсультувавшись зі спеціалістами, можемо зробити висновки, що біля тіла близько сьомої години ранку був позашляховик. Зіставляючи ці факти із показами свідка, який першим знайшов тіло – Володимира Славенюка, мешканця смт Вишнівець, робимо висновок, що вбили Ірину Мукоїд не там, де знайшли її тіло - по вулиці Незалежності, 16, а в зовсім іншому місці. Також зазначаю, що у Василя Гнатюка не зареєстровано автівки темного кольору і його в ту ніч на автівці ніхто не бачив", повідомила криміналіст.

Костилєва також надала витяг із показів свідка Володимира Славенюка.

"Близько 7-ї години ранку я йшов до свого знайомого по дорозі, але нічого не бачив, повертаючись назад хвилин через 10-15 потому, я побачив, як на узбіччі пригальмував автомобіль темного кольору із іноземними номерами і щось з цього автомобіля викинули із звуком "бух!". Автомобіль рвонув з місця і зник у напрямку Кременця. Я пішов подивитися, що це впало на узбіччя. Коли підійшов, побачив тіло дівчини, яка лежала напівбоком. Частину її обличчя справа було видно, але я її не знав. Я не мав при собі мобільного телефону, тому побіг до знайомого, в якого був декілька хвилин тому. Сказав йому, що хтось вбив і викинув з автівки дівчину, і ми пішли туди разом. Подивилися на неї, не впізнали і вирішили, що треба про це ще комусь повідомити. Підійшли до подвір’я, де живе пожежник, він саме по дворі йшов із відром. Ми покликали його, він з нами прийшов на місце і подзвонив своєму начальнику в пожежну Вишнівця, а потім – у "швидку" і поліцію", – написано у витязі.

Також стало відомо, що 26 червня, в ніч, коли вбили і зґвалтували Ірину Мукоїд, камера відеоспостереження магазину у Вишнівці зафіксувала Audi A6 (караван). Авто проїжджає неподалік місця вбивства за кілька хвилин до ймовірного часу злочину.

Раніше повідомлялося, що в поліції розповіли нові подробиці вбивства випускниці в Тернопільській області.