ua en ru

"Підеш в поліцію, я твоїх дітей поріжу на шматки": як дурять українців в Польщі

"Підеш в поліцію, я твоїх дітей поріжу на шматки": як дурять українців в Польщі Фото: whoswhos.org

Жінка кілька років живе в іншій країні, де зіткнулася з обманом

Журналістка Уляна Воробець поїхала на заробітки до Польщі кілька дет тому, оскільки були потрібні гроші на лікування доньки після ДТП. Про те, як в іншій країні обманюють українців, вона розповіла "Високому замку".

Уляна влаштувалася працювати в кондитерську, де постійно принижували людей. Як з'ясувалося, деякі жінки працювали там місяцями, але так нічого і не запрацювали. Уляна захотіла влаштувати бунт, але одна українка на неї донесла. На наступний ранок начальник стояв перед нею з вічком і погрожував порвати на шматки і вивезти в ліс, а після цього вдарив.

Жінці вдалося втекти звідти, вона хотіла йти в поліцію, коли почали надходити погрози в мережі.

"Відкрила Facebook, побачила повідомлення від посередника: "С*ка, підеш в поліцію, я всіх твоїх дітей поріжу на шматки, я знаю, де вони живуть". Я злякалася. Намагалася забути цю історію, як страшний сон", - розповідає жінка .

Після цього Уляна поїхала до Варшави. На вокзалі познайомилася з власником хостела, який запропонував їй житло.

"У газеті побачила оголошення, що потрібна людина на рецепцію. Я мови не знаю. Іду на співбесіду. Швидко зрозуміла, що це не готель, а бордель", - говорить вона.

Уляна зазначила, що багатьох українців обманюють саме через соцмережі, тому вона закликала не шукати роботу через заборонену мережу "ВКонтакте".

Найнебезпечніше місце, за словами жінки, - вокзал "Західний" у Варшаві, куди приїжджає багато автобусів і поїздів з України.

"На вокзалі є все: сутенери, повії, посередники, алкоголь, наркотики", - розповідає Уляна.

Уляна познайомилася з 48-річним українцем, який працював на м'ясний фабриці. Чоловік розповів, що там в машинку затягнуло жінку і порізало її "як курку на фарш". Роботодавець наказав всім мовчати.

Ще один випадок стався з дівчиною, яка працювала у фастфуді. До гей пристав хлопець з пропозицією роботи. Коли вона відмовилася, він почав з нею загравати, приносив квіти, підвозив додому на дорогому авто. Дівчина закохалася і переїхала до нього жити.

"Тут він приходить сумний, мовляв, є проблеми на фірмі. "Кохана, допоможи. Приїде італієць, якому я винен грошей. Ти йому на фотках сподобалася. Якщо ти з ним переспиш, він скасує борг". Приїжджає італієць, вона по-італійськи ні бум-бум. Робить все, що він хоче. Через два дні: "Кохана, ти супер. Але завтра француз приїде. У мене будинок заберуть, ми будемо на вулиці", Так дівчина стала міжнародною повією. Коли її депортували, вона кричала, що любить того хлопця. А той лише сміявся", - розповіла історію Уляна.

До речі, в Польщі почастішали випадки нападів на українців.

Що значить День Європи для України