ua en ru

У Празі пройшов "Мегамарш" українських вишиванок (відео)

У Празі пройшов "Мегамарш" українських вишиванок (відео) Фото: "Мегамарш" вишиванок у Празі (facebook.com/RadioSvoboda.Org)

Захід провели в центрі міста

У неділю, 20 травня, в центрі Праги відбувся Мегамарш" вишиванок. Відповідне відео було опубліковано на сторінці "Радіо Свобода" в Facebook.

Кілька сотень українців, одягнені у вишиванки, пройшли від собору Святого Климента до Вацлавської площі. Люди несли великий український прапор разом з іншими патріотичними атрибутами під спів українських народних пісень.

Після ходи українська громада Чехії традиційно влаштувала масштабне святкування в одному з культурних будівель Праги. Під час концерту виступило кілька музичних колективів, а також провели конкурс на кращу вишиванку. Гостей заходу пригощали традиційними українськими стравами.

Відео: "Мегамарш" вишиванок у Празі (facebook.com/RadioSvoboda.Org)

Нагадаємо, що День вишиванки – це неформальне свято, засноване протягом останнього десятиліття. Вого не прив'язане до якогось державного або релігійного свята. Мета заходу – показати, що вишиванка – це повсякденний елемент життя українців.

Ідея свята виникла у 2006 році в Чернівецькому національному університеті. Надалі традиція поширилася й на інші країни, де живуть українці.

До речі, у Києві пройшов ювілейний мегамарш вишиванок.

Як повідомив організатор Владислав Гаркавенко, можливо, це останній мегамарш у столиці.

"Чому останній? Мета популяризації вишиванки, яку ми перед собою ставили, досягнута. Нам хотілося об'єднати навколо цієї ідеї, як можна більше людей", - сказав він.

Що значить День Європи для України