"Правий був Булгаков": відомий професор пояснив, чим "ватник" відрізняється від "совка"

Четвер 09 листопада 2017 10:57
"Правий був Булгаков": відомий професор пояснив, чим "ватник" відрізняється від "совка"
Фото: "Ватники" (УНІАН)

Він також дав поради, як спілкуватися з такими людьми

"Ватники" – це спадщина "совка", але з деякими відмінностями. Про це заявив історик Олег Панфілов в інтерв'ю Gazeta.ua.

"Кращий опис "совків" знайшов у Михайла Булгакова: "Розруха не в клозетах, а в головах". Радянського Союзу вже немає, "совків" - теж. А їхні нащадки - це "ватники". Від нормальної людини зовні їх не відрізнити. Всі користуються тими ж магазинами, перукарнями", - сказав він.

Історик дав опис "ватникам" і вказав на основні відмінності.

"Один з ознак "ватника" - віра в радянську ідеологію. В те, що Сталін і Ленін - великі люди. Він не хоче знати, скільки мільйонів вони знищили. Друга ознака - впевненість у тому, що Росія - велика держава і її ніхто не переможе. На питання: "Навіщо її перемагати?" - відповісти не може. Третя і головна ознака - правова безграмотність. Це відокремлює сучасну людину від радянської. "Ватники" були створені в умовах, коли не було законів", - пояснив він.

При цьому Панфілов уточнив, що сперечатися з "ватниками" марно.

"Опонувати "ватнику" - все одно, що в архіві КДБ розповідати Путіну про історії радянських репресій. Він буде смикатися, покриватися плямами, потіти і шипіти. Якщо хочете щось обговорювати з "ватниками", то приготуйтеся - вони перейдуть на мат. На пропозицію ознайомитися з документом або переглянути відео, почуєте лайку. Вони швидко втрачають самоконтроль, але здаватися не збираються", - зазначив історик.

За його словами, "ватники" народжені для того, щоб всі знали: вони завжди у всьому праві, навіть коли нічого не читали і не бачили".

"Спілкуватися з ними практично неможливо. Кожен день стикаюся з цим в соціальних мережах. Блокую тих, хто набридає хамством. Цей психічний вірус неможливо вилікувати. В радянські часи люди формувалися в суспільно-сімейних умовах. У моїй родині неможливо було стати ватником. Мого діда розстріляли в 1937 році. Батько сидів як син ворога народу. Я теж кілька разів потрапляв за ґрати за суспільно-політичну діяльність. Більшість тогочасних людей виховані на радянському телебаченні", - додав Панфілов.

Раніше відомий історик розповів, як захистити Україну від ідіотів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся