ru ua

"Правий сектор" пообіцяв не нападати на учасників "КиївПрайду"

"Правий сектор" пообіцяв не нападати на учасників "КиївПрайду" Фото: Марш рівності (РБК-Україна)

Втім, представники націоналістичних сил спробують заблокувати марш

"Правий сектор" не буде нападати на учасників Маршу рівності "КиївПрайд", проведення якого заплановано на неділю, 18 червня. Про це заявив прес-секретар організації Артем Скоропадський у коментарі Цензор.НЕТ.

"Спочатку запрошуємо всіх зібратися в суботу 17:00, в тому ж самому місці на Майдані. Тому що 18-го - День батька, і ми, відповідно, влаштуємо на Майдані концерт, виступи і так далі. Акція ЛГБТ починається в неділю. І в неділю ми покликали всіх зібратися о 7 годин ранку. Так що у нас буде дві акції: одна вечірня, світська, на якій ми заявимо наше ставлення до того, що відбувається", - розповів він.

altФото: Марш рівності в Києві (РБК-Україна)

Скоропадський вважає, що на акцію піде як "Правий сектор", так і "Свобода". Він упевнений, що представники інших націоналістичних організацій теж виступають проти проведення Маршу рівності.

"Ми не збираємося нападати на якихось учасників. Якщо у нас буде можливість заблокувати марш вранці - добре, спробуємо заблокувати. Ні - значить, немає. Окремо бити, влаштовувати міське сафарі на гомосексуалістів і лесбійок ніхто не планує", - запевнив він.

Журналіст зазначив, що блокування колони так чи інакше призведе до сутичок.

"У них ще є кілька днів для того, щоб відмовитися від проведення своїх заходів", - відповів йому Скоропадський.

Скоропадський не вважає подібні фестивалі ЛГБТ-спільноти боротьбою за права людини.

"Зрозуміло, що ні один нормальний гетеросексуальний чоловік, побачивши якийсь гей-парад, не стане гомосексуалістом. Ми такого ніколи не говорили; це нас намагаються висміяти таким чином", - сказав представник "Правого сектора".

altФото: Учасник "Київпрайду" (РБК-Україна)

"З іншого боку, це не захист якихось прав. Тому що у представників ЛГБТ права такі ж, як у гетеросексуалів. Вони, навпаки, намагаються добитися для себе більших прав, ніж ті, що є у гетеросексуалів. Наведу приклад: допустимо, на роботу взяли мене і якогось гея. І, припустимо, я працюю добре, а він - погано. І його звільняють, а він каже: ні, хлопці, у мене така підозра, що ви мене не можете звільнити, тому що я - гей. А в Кримінальному кодексі забороняється переслідування за цією ознакою... Тепер подивимося, що буде, якщо стануть звільняти мене. Я ж не зможу сказати: "Ви мене звільняєте, тому що я гетеросексуал"? Не зможу. Виходить, вони вимагають для себе якихось особливих прав", - додав він.

До речі, в ООН стурбовані ставленням до представників сексуальних меншин в Україні.