Свято Трьох Святих: чого ні в якому разі не можна робити

Свято Трьох Святих: чого ні в якому разі не можна робити
Фото: (pravoslavie.kharkov.ua)

У цього свята також є цікава історія і традиції

Сьогодні, 12 лютого, православні християни відзначають свято трьох святителів, який також називають Трьохсвяття. Про історію та традиції цього свята - в матеріалі Styler

Історія свята Собор трьох святителів

В це соборне свято прийнято почитати вселенських учителів, які формально завершили догмат про Святу Трійцю. Історія встановлення свята відноситься до правління візантійського імператора Олексія I Комніна, коли в Константинополі йшли спори про першість між Отцями церкви.

Кожен з великих святителів здавався для його послідовників кращим, від чого серед християн відбувалися церковні суперечки: одні звались василіяни, інші - григоріяни, треті - іоанніти.

За церковним повір'ям, одного разу до митрополита Евхаітского Іоанна прийшли три святителя і заявили, що вони рівні перед Богом. На даний момент святителі Василій Великий, Григорій Богослов і Йоан Золотоустий відомі як великі богослови і отці Церкви. Їх висловлювання стали постулатом для багатьох віруючих.

Традиції свята Собор трьох святителів

Це свято вважають не тільки пам'ятною датою, коли прийнято згадувати трьох вселенських учителів, але й вагомим приводом, щоб задуматися: чи правильно ви виховуєте своїх дітей? Пов'язано це з тим, що в народі цей день називають святом сімейної святості, так як всі три сім'ї святителів були дуже віруючими і виховували своїх дітей у любові й повазі до віри

У цей день прийнято відвідувати церкву і віддавати молитви трьом святим. Знахарі в цей день примиряють ворогів і зводять подружжя, які розійшлися. Для цього купують ікону трьох святих (Василя Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста), запалюють три свічки і читають заговір на розуміння і примирення ворогуючих.

Що не можна робити в цей день

В цей день не рекомендується прясти, а тому називають цей день ще й "днем трьох святителів, не прядуть". Постарайтеся уникати сварок, лихослів'я і конфліктів. Також не можна працювати на землі.

Раніше ми писали, що розшифровано біблійне пророцтво про кінець світу. Причиною багатьох лих будуть землетруси, цунамі, виверження вулканів та інші катаклізми, які будуть набирати обертів з кожним роком.

Ми писали, що мольфарка передбачила долю України в 2019 році. Ясновидиця говорить, що наша країна повільно, але впевнено буде ставати на ноги. Зокрема, впевнена Магдалена, покращаться соціальна і економічна сфери.

А також розповідали про те, що Ванга і Нострадамус передбачили для України на 2019 рік.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся