"Український націоналізм у виконанні російськомовного населення": Представники українського шоу-бізу влаштували "мовний" скандал в мережі

Вівторок 28 березня 2017 16:57
Представники українського шоу-бізу влаштували "мовний" скандал в мережі
Фото: Антін Мухарський

Антон Мухарський та Олександр Ройтбурд посварилися на тему "російськомовного населення"

Телеведучий Антон Мухарський та художник Олександр Ройтбурд посварилися в соціальних мережах про "російськомовне населення". Суперечка зав'язалася на сторінці Антона Мухарського в мережі Facebook.

Мухарський опублікував на своїй сторінці пост, в якому описав досвід спілкування з якимось українським чиновником, який виявився випадковим сусідом по салону літака.

Ведучий передав діалог з п'яним чиновником, який дізнався "Ореста Лютого" (сценічний псевдонім Антона Мухарського) і рвався поговорити з ним по душах, стверджуючи, що "теж є українським націоналістом". При цьому дружина чиновника, що говорила по-російськи, не стільки намагалася заспокоїти буйного чоловіка, скільки просила Мухарського "не провокувати" і пояснювала, що її чоловік "проспиться і буде нормальною людиною". Чоловік справді заснув, а на ранок заспівав "Ранок фарбує ніжним кольором стіни древнього Кремля", але потім продовжив твердити, що тільки націоналісти врятують Україну.

Антон Мухарський закінчив свій пост словами: "Вільні і відповідальні громадяни переможуть олігархів, їх рабів і прислужників. Але питання з "російськомовним населенням" однозначно потрібно буде якось вирішувати".

 

«УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛІЗМ» у ІСПОЛНЄНІЇ «РУСКОЯЗИЧНОГО НАСЄЛЄНІЯ» Тиждень тому у справах літав до Туреччини. Зазвичай ...

Опубліковано Антоном Мухарським 27 березень 2017 р.

Цей пост привернув увагу українського художника Олександра Ройтбурда.

"Ну, я російськомовне населення, і що? Чи україномовних жлобів не буває? Або, потрапляючи у владу, представники обох мовних спільнот по-різному ведуть себе в харчовому ланцюжку?", - прокоментував Ройтбурд.

Під постом розгорнулася невелика перепалка.

"Не хочеться вірити, що ви теж "населення". Ні, не вірю, що Олександр Ройтбурд – населення", - відповів Мухарський.

"Коло мого спілкування здебільшого російськомовний. Друзі, родичі. В Одесі - взагалі на 99%, в Києві близько того. жлобів серед них практично немає. Я, незважаючи на те, що особистість, належу до цієї соціальної групи. А "особистість" - то таке... як колись казав один мій однокурсник іншому, "я зараз не подивлюся, що ти особистість, і дам в ніс", - написав Ройтбурд.

"Ну от, бачите, ви за своє право говорити російською мовою готові "дати в ніс". Це називається "російськомовне населення бореться за свої права". Далі більше - "нас гноблять", "геть хунту" і "Путін, введи війська". А я і кажу, що не факт, що кордон російського світу при такому ставленні держави до гуманітарної політики не пройде по Дністру, включаючи Харків, Дніпро, Запоріжжя та Одеси з її 99% розмовляють російською мовою. І, на жаль, вашої думки російськомовного представника одеської інтелігенції у даному випадку питати ніхто не буде, а просто зайдуть з градами і танками під егідою порятунку "російськомовних" бабусь у фіолетових беретах. Ми це вже проходили в Донецьку та Луганську. На жаль, урок не вивчено", - написав Мухарський.

До речі, в мережі запропонували знести російську розкладку на клавіатурі через переваг україномовної.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся