"Це межа": В престижному російському вузі встановили меморіальну дошку Сталіну

В престижному російському вузі встановили меморіальну дошку Сталіну
Йосип Сталін (Колаж РБК-Україна)

Більшовицького вождя і тирана "уважили" в МГЮА

В Московській державній юридичній академії імені О. Кутафіна встановили меморіальну дошку радянському диктатору Йосипу Сталіну.

Як пише "Радіо Свобода", приблизно тиждень тому на стіні центральної аудиторії з'явилася мармурова меморіальна дошка з текстом: "17 червня 1924 року в цьому залі виступав Йосип Віссаріонович Сталін про підсумки XIII з'їзду РКП...".

У мережі вже з'явилася петиція з вимогою демонтувати пам'ятну дошку, оскільки "такі дії завдають непоправної шкоди репутації навчального закладу і можуть сприяти позитивній оцінці дій цього диктатора".

В престижному російському вузі встановили меморіальну дошку Сталіну

Фото: Меморіальна дошка Сталіну (facebook.com/tertyiv)

А професор МГЮА, відомий адвокат Генрі Рєзник не тільки заявив, що Сталін поховав право, але і в знак протесту з політикою юридичної академії вийшов зі складу професорів навчального закладу.

"Перше, що зробив більшовицький вождь, - він поховав право. Сталін - це масові позасудові органи репресії: особливі наради, трійки і двійки, узаконені тортури, ліквідація незалежного суду, презумпції невинуватості та принципу змагальності, депортації цілих народів. Традиції сталінської "соціалістичної законності" досі не можемо подолати. Сталін - це антиправила. І в честь могильника права - головної цінності сучасної цивілізації - пам'ятна дошка встановлюється в храмі юридичної науки. Ні, вибачте, це межа", - сказав Резник.

Зазначимо, що з престижним навчальним закладом вже відмовилися співпрацювати викладачі кафедри конституційного та адміністративного права Вищої школи економіки.

До речі, відомий блогер пояснив, чому "російського народу більше не існує".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся