ru ua

На Прикарпатті знайшли 4 тис. унікальних фотографій з життя гуцулів

На Прикарпатті знайшли 4 тис. унікальних фотографій з життя гуцулів Фото: Знімок з колекції гуцульської художниці (facebook.com/ParaskaPlytkaHorytsvit)

Знайшлися чудові знімки гуцульської художниці і поетеси Параски Плитки-Горицвіт

У музеї відомої художниці, поетеси і фольклориста Параски Плитки-Горицвіт, який знаходиться в селі Криворівня Івано-Франківської області, виявили унікальний фотоархів про життя гуцулів. Знімки знайшли троє киян - художниця Інга Леві, кінооператор Максим Руденко і його дружина Катерина Бучацька.

В інтерв'ю "Радіо Свобода" Леві розповіла, що коробку з фотографіями виявили під ліжком у музеї.

До недавнього часу Плитка-Горицвіт була відома як гуцульська художниця і письменниця. Однак ніхто раніше не знав, що вона ще і фотографувала. Тільки після знайдення фотоархіву вдалося дізнатися, що спонукало її до фотографування.

altaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Знімки з архіву (facebook.com/ParaskaPlytkaHorytsvit)

Після повернення з ГУЛАГу Плитка-Горицвіт зіткнулася з тим, що люди бояться її. Щоб подолати цей бар'єр вона фотографувала людей і роздавала їм готові фотографії.

Фотографувала Плитка-Горицвіт з 1960-х років до 1990-х. На фотографіях зображені пейзажі Криворівні та її жителів.

Всі знайдені негативи забрали в Київ. Зараз їх очистили і закріпили, щоб вони не руйнувалися. Також ці роботи відсканували.

На Прикарпатті знайшли 4 тис. унікальних фотографій з життя гуцулів

Фото: Знімок з архіву (facebook.com/ParaskaPlytkaHorytsvit)

За словами Леві, весь цей архів належить і буде належати сільській громаді, а їх група, яка називається "Ініціативна група по збереженню фотоархіву Параски Плитки-Горицвіт", буде займатися систематизацією фотоархіву і популяризацією, тобто виставками.

Раніше в мережі показали, як одягалися модні киянки 200 років тому.