ua ru

Приклад мужності: в Україні з'явиться уповноважений з питань військових-інвалідів

Приклад мужності: в Україні з'явиться уповноважений з питань військових-інвалідів Фото: Зустріч президента України з військовими АТО (president.gov.ua)

Петро Порошенко зустрівся з військовими-учасниками міжнародного марафону у США

Президент України Петро Порошенко нагородив українських військових, які виступили на щорічному марафоні в США. Про це глава держави повідомив в Facebook.

"Наші військові, які брали участь у марафоні у Вашингтоні – приклад мужності і здатності долати труднощі. Вони на весь світ показали міць і силу українського війська", - написав глава держави.

За його словами, під час зустрічі з військовими ті ініціювали створення офісу Уповноваженого президента з надання допомоги в реабілітації українським військовим, які отримали поранення в зоні проведення АТО. Підтримавши цю ініціативу, Петро Порошенко запропонувавши очолити нову структуру санітарному інструкторові медичної роти 128 окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування "Захід" Сухопутних Військ Збройних Сил України Вадиму Свириденко. Він під час АТО втратив обидві ступні і кисті обох рук, однак був запрошений для участі в американському марафоні.

Нагадаємо, 10-кілометровий забіг для поранених військових влаштовується в США вже 40 років поспіль. Перш ніж пробігти дистанцію, бійці кілька днів тренувалися на базі Морської піхоти США. Крім них, у марафоні взяли участь і інші українці. Окрім участі в змаганнях, українські бійці зустрілися з українською діаспорою, відвідали Білий Дім, Пентагон і Конгрес США, а також побували в американських реабілітаційних центрах.

А днями поранений військовий льотчик одружився на волонтера, яка поставила його на ноги.