ua en ru

"Проблеми з віддаленими регіонами": журналіст розповів, де в РФ виникне прагнення до незалежності

"Проблеми з віддаленими регіонами": журналіст розповів, де в РФ виникне прагнення до незалежності Колаж РБК-Україна

Він перерахував регіони РФ, в яких може виникнути невдоволення режимом Путіна

Журналіст і телеведучий Євген Кисельов (не плутати з головним пропагандистом Кремля Дмитром Кисельовим), розповів, в яких регіонах Росії невдоволення режимом Путіна може викликати прагнення до незалежності. Про це передає "Обозреватель".

Журналіст нагадав про те, що в свій час розвал Радянського Союзу здавався чимось неймовірним. Тим не менш, він вважає, що сучасну Росією і СРСР не варто порівнювати.

"Все-таки Союз був інший – в ньому були багатонаціональні республіки, у кожній з яких була своя історія невдалої боротьби за незалежність. Я допускаю різні сценарії. Але я не бачу в моноэтническом державі, де абсолютна більшість населення складають все-таки росіяни, перспективи виникнення відцентрових сил, які розірвали Радянський Союз", - сказав він.

"Проблеми з віддаленими регіонами": журналіст розповів, де в РФ виникне прагнення до незалежностіФото: Євген Кисельов (facebook.com/evgeny.kiselev.737)

Журналіст перерахував регіони РФ, в яких, на його думку, може виникнути напруження і невдоволення режимом Путіна.

"Я допускаю, що при певному розкладі Північний Кавказ може знову заполыхать. Я припускаю, що коли-небудь можуть виникнути проблеми з віддаленими регіонами Російської Федерації, наприклад, з Приморьем, з Далеким Сходом. Там теж є певна традиція – в свій час там була незалежна Далекосхідна республіка. Про це іноді згадують. І зрозуміло, що будь Примор'я більш успішним в економічному відношенні регіоном, там все може складатися по-іншому. Поруч Китай, Південна Корея, Японія", - заявив Євген Кисельов.

Також він згадав і про європейську частину Росії.

"Я допускаю, що може бути в Калінінграді, в якому ще сильна пам'ять про те, що тут була Німеччина. І тепер, наскільки я розумію, люди більш молодих поколінь відчувають себе більше європейцями, ніж жителями який-небудь області Росії", - зазначив журналіст.

Євген вважає, що для проголошення незалежності дуже важливу роль відіграє географічне положення.

"Коли у тебе є вихід до сусідніх держав, до теплих морів і океанів, тобі простіше боротися за незалежність. В майбутньому. А коли ти перебуваєш десь усередині російської території, наприклад, Свердловська область з центром в Єкатеринбурзі. Так, це промисловий Урал, один з небагатьох регіонів-донорів, які успішні в економічному відношенні і які містять дотаційні регіони, яких в Росії більшість. Але куди їм подітися там в Єкатеринбурзі? Як їм стверджувати свою незалежність?" – риторично запитав він.

Нагадаємо, що відомий карикатурист висміяв всю суть Росії в одному малюнку.

Хайп-таксі #12: "З чого треба почати змінювати країну" (фото: РБК-Україна)