ua en ru

Як продовжити молодість: активне довголіття та здоровий спосіб життя

Як продовжити молодість: активне довголіття та здоровий спосіб життя Ілюстративне фото (pixabay.com)

Чим корисний розвантажувальний день і прості рецепти для збереження здоров'я і молодості

Сучасні медичні дослідження підтверджують, що здоровий спосіб життя є запорукою гарного самопочуття навіть у зрілі роки. А хто ж не мріє відчувати себе завжди молодим не тільки в душі, але і фізично? Корисні рекомендації і правила для активного довголіття - в нашій добірці.

Активний спосіб життя в будь-якому віці: 5 головних порад

1. Заняття спортом. Всі знають вислів "Рух - це життя", але далеко не кожен застосовує його на практиці. За даними ВООЗ, для профілактики захворювань серця необхідно займатися фізичною активністю не менше 150 хвилин на тиждень.

Однак при сидячому способі життя варто рухатися не менше 1 години на день. Для початку намагайтеся щодня гуляти на свіжому повітрі, робити зарядку, менше використовувати ліфт, а підніматися сходами.

Йога - відмінний вид фізичної активності в будь-якому віці Фото: Йога - відмінний вид фізичної активності в будь-якому віці (pixabay.com)

2. Режим дня. Здоровий сон продовжує молодість, тому що в нічні години "працює" гормон, що нейтралізує окислювальні процеси в організмі. Лягайте спати до 23:00, оптимальна тривалість нічного відпочинку 7-8 годин.

3. Збалансоване харчування. Білки, жири і вуглеводи обов'язково повинні бути присутніми в щоденному раціоні. Обов'язково включати в кожен прийом їжі овочі. Фруктам і ягодам варто віддавати перевагу в першій половині дня.

Вважається, що найбільшу користь приносять рослинні продукти, вирощені в тому регіоні, де ви живете. Тому їжте сезонні овочі, робіть заготовки на зиму в морозильній камері. А ось від маринованих продуктів краще відмовитися через великий вміст солі.

У раціон включайте овочі та фруктиФото: У раціон включайте овочі та фрукти (pixabay.com)

4. Розвантажувальний день. Дієтологи розходяться в думках, чи варто влаштовувати періодичне голодування для оздоровлення організму. Це рішення індивідуально і залежить від стану здоров'я.

На користь голодуванню наводиться факт зниження рівня цукру в крові при відмові від їжі і, як наслідок, зменшення ризику захворіти на цукровий діабет. Обмеження в раціоні знижують рівень вісцерального жиру, усувають запальні процеси в шлунково-кишковому тракті, перешкоджають розвитку онкозахворювань.

Найлегший спосіб влаштувати розвантажувальний день - використання системи 16/8. Протягом 8 годин ви можете вживати їжу, а в решту часу доби голодуєте.

Оптимально, щоб період голодування частково припадав на час сну. Наприклад, о 08:00 - сніданок, о 12:00 - обід, о 16:00 - вечеря. Наступний прийом їжі буде через 16 годин - о 8 ранку.

Розвантажувальні дні сприяють зниженню ваги і корисні для шлунково-кишкового трактуФото: Розвантажувальні дні сприяють зниженню ваги і корисні для шлунково-кишкового тракту (pixabay.com)

Деякі дослідження пов'язують активне довголіття з помірним режимом харчування: 3 - 4 рази на день з вечерею за 4 години до сну.

5. Виключення шкідливої ​​їжі. Надмірна кількість цукру в харчуванні призводить не тільки до виникнення зайвої ваги, але сприяє розвитку серйозних захворювань. Для збереження здоров'я виключіть з меню солодкі напої, зменшите кількість випічки і кондитерських виробів. Також варто обмежити вживання ковбас, сосисок, фаст-фуду.

Прості рекомендації в харчуванні, щоденний рух і позитивні емоції допоможуть продовжити вашу молодість.