Проект "Компола": у Києві шестикласники будуть перетворювати відходи їдальні в чисте повітря

STYLERLIFE        11.11.2016 - 12:25
Фото: Микита Шульга і Софія-Христина Борисюк (ecotown.com.ua)
Фото: Микита Шульга і Софія-Христина Борисюк (ecotown.com.ua)

Діти мають намір встановити на території навчального закладу компостер для переробки органічних відходів

В одній з київських шкіл двоє шестикласників задумали зробити повітря в місті чистіше. Для цього вони запустили проект "Компола": на платформі GoFundEd збирають 11 тис. грн на компостер для сміття.

Як повідомляє Podol.City, логічний ланцюжок проекту проста: утилізація відходів шкільній їдальні перетворюється на корисний для дерев компост; їм удобрюють землю, крони дерев стають пишнішими, а повітря - чистіше.

За словами однокласників Микити Шульги та Софії-Христини Борисюк, в Києві є куди здати метал, скло, папір і пластик, але нікуди здати органічне сміття. До речі, школярі дбають про те, щоб згодом компостером могли користуватися і місцеві жителі, які захочуть приєднатися. Тому, вони замахнулися на варіант об'ємом 900 л.

"Ми повинні зібрати необхідну суму за 40 днів. Хотіли поставити 45, але під Новий рік ніхто не буде давати грошей. Потрібно 11 тис. грн з усіма комісіями... В класі всі підтримують, кажуть "Давайте! Давайте!". Правда, їх вистачає на пару хвилин. Вони вдаються, і як тільки починаєш розповідати про проект, як тут же тікають", - розповів Микита.

Додамо, що назва проекту "Компола" - це ребус із слів "КОПМостер" і "шкОЛА".

До речі, українець створив гаджет, який самостійно поливає квіти.

On Top