ua en ru

Прокуратура повернула Одесі частину пляжу "Ібіца" - у мерії хочуть залишити його під громадський пляж

Прокуратура повернула Одесі частину пляжу "Ібіца" - у мерії хочуть залишити його під громадський пляж Фото: "Ібіца" (Vasyatka1 wikiimedia.org-)

Прокуратура Одеської області в інтересах муніципалітету виграла судовий розгляд

Одеський апеляційний господарський суд постановив розірвати договір оренди пляжу в Аркадії між ПП "Каролайн" ("Ібіца") і Управлінням інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міськради.

Прокуратура Одеської області в інтересах муніципалітету виграла судовий розгляд проти однієї з юридичних осіб, які працюють під брендом "пляж "Ібіца". Друга інстанція господарського суду постановила розірвати договір оренди берегозахисної споруди у вигляді штучного пляжу в Аркадії, укладеного Управлінням інженерного захисту та розвитку узбережжя з ПП "Каролайн".

Підставою до розірвання орендної угоди стали грубі порушення положень договору та ігнорування приватним підприємством приписів посадових осіб управління Одеської міськради.

Зокрема, частина пляжу "Ібіца", що знаходився в оренді у ПП "Каролайн", була обгороджена сітчастим парканом, що перешкоджало вільному доступу громадян до моря. Також, всупереч пункту 4.1.10 (заборона будь-якого будівництва) був споруджений дерев'яний настил на всій території пляжу з металевими конструкціями під басейн, а також розміщений об'єкт з ознаками капітального будови. Дані порушення були двічі встановлені згідно з актами обстеження пляжу 10.02.2017 і 09.06.2017. Однак порушення орендарем не були усунені, що підтверджується протоколом огляду пляжу судовою колегією від 12.12.2017 року, підкріпленою відеофіксацією процесуальної дії.

В Одеській мерії на звільненій від несумлінного орендаря ділянці планують зробити громадський пляж. За задумом чиновників, він буде вільний від настирливих комерційних послуг.

Нагадаємо, що інша частина пляжу "Ібіца" знаходиться в оренді у іншої юридичної особи – ТОВ "Трініта", яке в 2016-му році платило в скарбницю міста всього лише 14 гривень в місяць за 1 кв. м пляжу.

До речі, суд у справі екс-мера Слов'янська Штепи перенесли через неявку підсудної.