Зникла в Києві студентка вчинила самогубство, стрибнувши з моста Патона

Субота 17 лютого 2018 22:35
Зникла в Києві студентка вчинила самогубство, стрибнувши з моста Патона
Фото: Мукаддас Насырлаева (kyiv.npu.gov.ua)

Батьки в усьому звинувачують деканат

Зникла в кінці січня 2018 року 18-річна студентка Національного медичного університету імені Богомольця Мукаддас Насирлаева звела рахунки з життям, стрибнувши з моста Патона у Києві. Про це пишуть "Факти".

Інформацію про трагедію повідомив глава діаспори туркменського народу Ровшанбек Розметов.

"Виявилося, що трагедія відбулася ще 30 січня, у день зникнення Мукаддас. Нам було відомо, що дівчина зайшла в 17.00 в метро на станцію "Політехнічний інститут" і пропала. Тепер з'ясувалося, що вона вийшла на станції "Дніпро", звідти дійшла пішки до моста Патона і стрибнула з моста в річку. До останнього ми сподівалися, що Мукаддас жива, але на жаль, камери відеоспостереження зняли момент, як вона стрибнула", - повідомив Розметов.

З кадрів відеоспостереження видно, що дівчина була одна на мосту. Повз проїжджали машини, але так як на вулиці було темно, дівчину ніхто не помітив.

"Тіло поки не знайшли, але вже ведуться пошуки. Я, як представник її батьків, тепер буду звертатися в поліцію з проханням перекваліфікувати кримінальну справу з "Умисного вбивства" на "Доведення до самогубства", - зазначив Ровшанбек Розметов.

Відомо, що напередодні у студентки була незрозуміла ситуація з заступником декана в Національному медичному університеті імені Богомольця.

У Мукаддас закінчилася тримісячна віза, потрібен був дозвіл на проживання. За реєстрацію іноземних студентів у вузі відповідає деканат. Мукаддас потрібно було подати в посольство Туркменістану завізовану деканом факультету заяву про сприяння у вирішенні питання з видом на проживання в Україні.

Двоюрідна сестра Мукаддас розповіла, що заступник декана по роботі з іноземними студентами чомусь відмовилася підписувати заяву студентки і порвала його. Це сталося за тиждень до зникнення Мукаддас.

Поведінка заступника декана була дивною, і студентка не розуміла, що від неї хочуть.

Мукаддас розуміла, що, якщо не отримає дозвіл на проживання, її виключать з університету. Посольство Туркменістану пішло назустріч студентці і запропонувало принести лист з університету, а потім заплатити штраф за порушення режиму перебування в Україні. Батьки Мукаддас готові були сплатити цей штраф, але отримати лист у деканаті дівчині не вдалося.

30 січня, за кілька годин до загибелі Мукаддас знову пішла до заступника декана в надії вирішити це питання. Про що вони говорили – невідомо, але після цього студентка зникла, а її телефон був відключений.

"Батьки дівчини підозрюють, що вона покінчила з собою з-за конфлікту з заступником декана. Мукаддас добре вчилася і мріяла стати стоматологом. Не уявляю, що треба було їй сказати, щоб вона скоїла суїцид. Ми не маємо наміру пускати цю справу на самоплив", - повідомив Розметов.

Нагадаємо, за зниклу в Києві студентку вимагали викуп.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся