ua en ru

"Вибачте": у Польщі засудили знищення пам'ятників воїнам УПА

"Вибачте": у Польщі засудили знищення пам'ятників воїнам УПА Фото: Зруйнований пам'ятник воїнам УПА в селі Верхрата (facebook.com)

Поляки попросили вибачення в українців і закликали відмовитися від мови ненависті

Польські громадські організації засудили руйнування вандалами пам'ятника воїнам УПА в Верхраті. Заяву опубліковано у Facebook головою Фонду міжнародної солідарності Польщі, екс-міністром закордонних справ Кшиштофом Становским.

"Схиляючи голови над могилами в Верхраті і Монастирі, просимо про прощення і закликаємо: немає нашої згоди на знищення могил, кладовищ, пам'яток! Знаємо, що вони являюются частиною важкого минулого. У Польщі є пам'ятники з часів окупації, повстань, двох світових воєн. А польською традицією є повага до померлих! Нехай спочивають у мирі", - написав він.

За словами Станівського, відразу кілька громадських організацій Польщі звернулися до громадян із закликом відкинути мова ненависті, засудити знищення надгробків, агресивні написи на стінах, напади на людей тощо.

Як повідомлялося, 9 жовтня 2016 року в селі Верхрата Підкарпатського воєводства на півдні Польщі праворадикали зруйнували місце поховання воїнів УПА на місцевому кладовищі. Відповідальність взяла на себе націоналістична організація Oboz Wielkiej Polski (Табір Великої Польщі). Член цієї організації Давид Гудзєц симпатизує бойовикам ДНР і модерує сторінку бойовиків Novorossia.Today польською мовою.

Раніше Styler повідомив, що з 2015 року пам'ятники на могилах воїнів УПА в Польщі були спаплюжені в Грушовцах, Радруже, Молодиче, Вербицах, Монастирі, Пикулицах і Лисках.