ua en ru

Проти закарпатського виробника вин "Котнар" порушено кримінальні справи за крадіжку заставних активів

Проти закарпатського виробника вин "Котнар" порушено кримінальні справи за крадіжку заставних активів Фото: pixabay.com/PhotoMIX-Company

Кримінальна справа стала наслідком маніпуляцій власників компанії

Закарпатський виробник вин компанія "Котнар М" виявився фігурантом кримінальної справи за крадіжку та розтрату майна, яке виступало заставою банківського кредиту. Про це повідомляє "Апостроф".

Ця кримінальна справа стала наслідком маніпуляцій власників компанії, які за допомогою фіктивного банкрутства зробили спробу вивести заставні активи і уникнути погашення боргу перед банком. Заради виведення заставних активів власники компанії почали процедуру банкрутства ЗАТ "Котнар" — це допомогло йому ухилитися від виконання зобов'язань перед кредиторами; а майно підприємства, що знаходиться в заставі у банку-кредитора, було відчужено на користь новоствореної фірми-двійника — ТОВ "Котнар-М". Вона була зареєстрована за тією ж адресою з тими ж власниками, що і ЗАТ "Котнар".

"Переоформлення власності з ЗАТ "Котнар" на ТОВ "Котнар М" було зроблено для того, щоб в черговий раз уникнути виплати боргів. Це стає зрозумілим, якщо проаналізувати відкритий реєстр судових рішень щодо кримінальних проваджень, відкритих щодо "Котнара". Так, в одному з рішень прямо вказується: "В ході досудового розслідування у кримінальному провадженні... було встановлено, що протягом 2007 року, посадові особи ЗАТ "Котнар", діючи умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи службовим становищем, привласнили та розтратили закладене у "ВТБ Банк" (Україна) майно, яке було внесене в якості застави, згідно договору №019 KL від 26.06.2007 та додаткового договору №025 KL від 14.08.2008, шляхом реалізації його іншим підприємствам", — повідомляють деталі в своєму розслідуванні журналісти.

Примітно, що виведення активів і фіктивне банкрутство власники виноробної компанії зробили всупереч підписаній мировій угоді з кредитором — "ВТБ Банк (Україна)".

"Мирову угоду з ПАТ "ВТБ Банк (Україна)" від 06.12.2011 р. від імені ТОВ "Котнар-М" власноруч підписав Пейтер Людвіг Алайошевич (директор підприємства - ред.), документ був погоджений з акціонерами ЗАТ "Котнар" та власниками ТОВ "Котнар-М" — Пейтером Ч. А., Хом'юк І. Я. і Булгаковим В. М. Погодження Мирової угоди свідчить про визнання власниками підприємств факту незаконного відчуження заставного майна. Наслідком підписання Мирової угоди стало подальше підписання між Банком та ТОВ "Котнар-М" іпотечного договору та договору застави на рухоме майно — обладнання виноробного заводу. Предметом застави в договорі між банком та ТОВ "Котнар-М" стало те майно, яке було забезпеченням виконання зобов'язань по аналогічним договором між банком та ЗАТ "Котнар", — цитують журналісти офіційну відповідь банку на їх запит.

Як випливає з публікації, відвертий кримінал з крадіжкою заставних активів — це дуже яскравий, і лише один з багатьох епізодів бізнес-біографії місцевих політиків і власників ТОВ "Котнар-М".

Як випливає з декларації Чаби Пейтера, він є депутатом Закарпатської облради, крім компаній, що мають в назві "Котнар" в різних варіаціях (ТОВ, ЗАТ, Торговий дім та інші), він є засновником і власником ще цілого ряду підприємств в регіоні. Його бізнес-партнер — Ігор Хом'юк, спільно зі своїми близькими родичами володіє нічним клубом "Лагуна" в місті Рівне. Ще один акціонер закарпатського винно-тютюнового бізнесу Чаби Пейтера — Володимир Булгаков, громадянин Російської Федерації, власник ТОВ "Карпат-Вин-Еталон", яке, в свою чергу, є акціонером збанкрутілого ЗАТ "Котнар".