ua ru

Психіатри задумалися про здоров'я Трампа

Психіатри задумалися про здоров'я Трампа Фото: Дональд Трамп

Десятки фахівців написали відкритий лист про небезпечну емоційної нестабільності політика

Міркування про психічне здоров'я Дональда Трампа почалися задовго до президентських виборів. Але більшість лікарів утримувалися від публічних заяв, оскільки "правило Голдуотера" забороняє їм ставити діагнози без особистого спілкування з людиною, передає BBC.

Однак зараз деякі фахівці все ж вирішили виступити відкрито, і підписали петицію з вимогою відставки Трампа, яка зібрала більше 24 тис. підписів.

На думку деяких лікарів, у Трампа нарциссическое розлад особистості, що супроводжується такими симптомами, як впевненість у своїй перевазі, потреба в звеличення себе і велика зарозумілість.

У листі в газету New York Times 35 психіатрів зазначили, що "небезпечна емоційна нестабільність" Трампа робить його "непридатним для безпечного служіння на посаді президента".

"Виступи та дії пана Трампа демонструють нездатність терпіти відмінні від своїх поглядів, що призводить до гнівної реакції з його боку. Його слова і поведінка говорять про абсолютну нездатність до співпереживання. Особи з такими рисами характеру спотворюють реальність у відповідності зі своїм психологічним станом, нападаючи на факти і тих, хто їх відтворює (журналісти, науковці)", - кажуть лікарі.

Деякі звинувачують колег у непрофесійності.

"Він, можливо, і першокласний нарцис, але це не означає, що він психічно хворий, оскільки він не відчуває дискомфорт і порушення нормальних функцій, що є необхідною умовою для постановки відповідного діагнозу", - говорить доктор Аллен Франсес.

За його словами, поставлений діагноз Трампу ображає душевнохворих людей, оскільки їхні проблеми не мають нічого спільного з брутальною поведінкою.

"Це ганебна образа для душевнохворих (які, як правило, добре себе ведуть і діють з кращих спонукань) - бути прирівняними до пана Трампа (який не робить ні того ні іншого).Потворне поведінка рідко означає психічну хворобу, а душевнохворі рідко ведуть себе потворно. Подібне психіатричне паплюження - це непродуманий спосіб протистояння нападкам Трампа на демократію", - сказав фахівець.

Раніше Трамп порівняв ціну наркотиків в США з вартістю цукерок.