ua ru

Психолог розповіла, як уберегти дітей від "ігри зі смертю"

Психолог розповіла, як уберегти дітей від "ігри зі смертю" Фото: Групи в соцмережах штовхають дітей на самогубство

Підлітки активно вступають у різноманітні групи в соціальних мережах, які закликають їх покінчити з собою

Найголовніше – розмовляти з дитиною і звертати увагу на його внутрішній стан і переживання. Так вважає Любов Найдьонова вважає, завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти в Інституті соціальної та політичної психології НАПН України. Свої рекомендації щодо того, як вберегти дітей від впливу "груп смерті", вона опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

"Профілактика не повинно викликати інтерес до забороненого. Тому треба проводити з дитиною розмови про всякому щодня. У тому числі: в які ігри подобається грати, чому саме у цю гру, що саме найбільше подобається, що ти в ній знаходиш для себе, а що тобі залишається після того, як закінчив грати, ніж це стане в нагоді в подальшому житті і т. д." - сказала психолог.

Найдьонова зазначила, що існує дві обов'язкові умови профілактики смертельних квестів: розвиток інтересів дитини поза інтернету і збереження довіри і контакту у відносинах з ним.

"Формуйте інтереси поза інтернету. Говорите про життя і про іграх теж. І в цій розмові про життя, небезпеки, проблеми, свою долю, свій шлях, про іграх, спільноти, небезпеки в іграх, зв'язок з життям ви дізнаєтеся потрібну вам інформацію. Не запитуйте "чи знаєш ти таку гру?", запитаєте "а хтось розповідав тобі про ігри, які не тільки на екрані відбуваються, а виходять за межі, в реальному житті щось треба робити, і ти думаєш про це?" Не кажіть: "Ти мені скажи, якщо хто-то таке буде пропонувати", а скажіть: "А що ти зробиш, якщо тобі таке запропонує хтось?" Начебто те ж саме, але трохи інакше", - додала психолог

Раніше блогер висловився про "групи смерті" в соціальних мережах.