"Скільки орденів роздали": Путін дав російським танкістам за Дебальцеве медалі "За заслуги перед Вітчизною"

Путін дав російським танкістам за Дебальцеве медалі "За заслуги перед Вітчизною"
Фото: Нагорода російському танкісту за бої під Дебальцево

Волонтери знайшли докази нагородження Путіним російських танкістів

Президент РФ Володимир Путін нагородив російських кадрових військових державними нагородами "За заслуги перед Вітчизною" II ступеня за бої під Дебальцевым в 2015 році. Відповідні дані виявила OSINT-розвідка Міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm.

Через два роки після боїв російський танкіст Олександр Мінаков з міста Чита опублікував на своїй сторінці в соцмережі "ВКонтакте" фотографію нагороди.

Путін дав російським танкістам за Дебальцеве медалі "За заслуги перед Вітчизною"

Фото: Скріншот InformNapalm

В друзях у Мінакова було виявлено чимало його колег, які також публікували фотографії з Донбасу.

Мінаков не публікував знімки з госпіталю на своїй сторінці, проте влітку 2015 року, через кілька місяців після Дебальцевого, знімок разом з ним в інвалідному візку оприлюднив російський найманець Сергій Рожков з Якутська.

Путін дав російським танкістам за Дебальцеве медалі "За заслуги перед Вітчизною"

Фото: Знімок на сторінці Сергія Рожкова

"Швидше за все, фото було зроблене в парку при військовому госпіталі в Санкт-Петербурзі. На інших фотографіях ми знаходимо того самого Спартака Типанова і ще кілька українських сепаратистів, які лікувалися в Пітері", - зазначили волонтери.

Путін дав російським танкістам за Дебальцеве медалі "За заслуги перед Вітчизною"Фото: Сергій Рожков

"Незабаром фото було видалене з "ВКонтакте", а профіль почищено. І, здавалося б, ніщо не видавало в Минакові танкіста-героя, крім його профілю в іншій соціальній мережі - в "Однокласниках", де все ще висіли фотографії часів "танкової молодості" і та сама медаль", - написали волонтери.

Варто відзначити, що медаль "За заслуги перед Вітчизною" видається як цивільним, так і військовим.

Танкіст Мінаков отримав медаль з мечами, тобто виходячи з офіційного статусу нагороди, очевидно, що він отримав її як військовий, оскільки "... військовослужбовцям за відмінності в бойових діях вручається медаль ордена "За заслуги перед Вітчизною" з мечами".

Путін дав російським танкістам за Дебальцеве медалі "За заслуги перед Вітчизною"

Фото: Російський такніст Мінаков

Наказ про нагородження був підписаний Путіним 19 квітня 2016 року.

"Указ про нагородження швидше за все засекречений, що і не дивно. Медаль "За заслуги перед Вітчизною" не проста нагорода. Часто на Донбасі російське командування обмежується видачею якихось відомчих значків-медалей, за які й пільги не передбачені. Державні медалі отримують або поранені, або ті, хто реально відзначився в боях", - підкреслили волонтери.

"Ще один російський солдат, нагороджений державною медаллю за підписом Путіна, в черговий раз показує, що немає на Донбасі ніяких "відпускників". Російські солдати їдуть на війну з Україною, іноді горять в танку, після чого отримують державні нагороди. І рано чи пізно ми дізнаємося, скільки орденів і медалей роздали за війну з Україною російським солдатам", - зазначили волонтери.

До речі, нардеп повідомив, що в "ДНР" примушують населення оформляти так звані "паспорти".

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся