"Різноманітність – наша перевага": історик закликав не забувати нашу історію

Середа 24 січня 2018 21:48
"Різноманітність – наша перевага": історик закликав не забувати нашу історію
Фото: Ярослав Грицак (wikipedia.org)

Він закликав не відмовлятися від важливих етапів в українській історії

Відомий український історик, почесний професор Києво-Могилянської академії, викладач УКУ Ярослав Грицак розповів, чому не можна визнавати Україну правонаступницею лише однієї Української Народної Республіки. Про це передає "Оглядач".

За його словами, визнання України правонаступницею УНР означає, що вона відмовляється від інших важливих етапів своєї історії.

"Існує безсумнівна зв'язок сучасної України з УНР, але це лише одна з декількох зв'язків. Хочеться нам того чи ні, але сучасна Україна - результат різних спадщин", - заявив він, коментуючи проект Закону про правонаступність України щодо Української Народної Республіки.

Історик вважає, що спадщина радянської України, спадщина українського націоналістичного руху, "міжвоєнного і воєнного", спадщину Української Народної Республіки, спадщина гетьманату Скоропадського має безпосереднє відношення до сучасної України.

"Я розумію, що головним наміром авторів законопроекту було відрізати Україну від радянської республіки, тобто зробити нас відмінними від Росії, яка вважає себе правонаступницею СРСР. Але тоді виникає питання: що робити з спадщиною радянської України, зі спадщиною українського націоналізму, з спадщиною гетьманату? Наприклад, сучасна Академія наук України є породженням рішення гетьмана. Куди ми її впишемо, в яку традицію?" - запитав він.

Грицак підкреслив, що зведення нашої спадщини до одного періоду збіднює нашу історію.

"Я вважаю, що розмаїття України – наша перевага. Саме це різноманітність дозволяє їй бути тією державою, яка, на відміну від Росії, може уникнути загрози авторитаризму. Авторитаризм пов'язаний з уніфікацією історії", - додав учений.

"Подібне рішення піднімає багато питань. Воно дуже спрощує проблему політично – напевно, це і слід робити. Але ставить більше запитань, ніж щось вирішує", - вважає Ярослав Грицак.

Нагадаємо, що в Київській області проходять зйомки батальних сцен художнього фільму "Крути 1918". У мережі вже з'явилися яскраві фото зі зйомок цього фільму.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся