ru ua

"Хіба справа тільки в Росії?": журналіст порівняв авторитарний режим Кремля та СРСР

"Хіба справа тільки в Росії?": журналіст порівняв авторитарний режим Кремля та СРСР Фото: Кремль (pixabay.com/elianemey)

Публіцист вказав на важливу деталь в керівництві колишніх соціалістичних країн

Російський авторитарний режим дуже схожий на радянський, проте в ньому немає соціалізму як такого, і присутні деякі речі, які взагалі не асоціюються з СРСР. Таку думку висловив відомий український журналіст і публіцист Віталій Портніков у своїй авторській колонці на "Радіо Свобода".

"Виявилося, що авторитарний режим в Росії відновлюється без всякого соціалізму, просто зусиллями колишніх (і вічних) чекістів і їхніх союзників-підприємців, які зовсім не потребують ніякої демократії. І виявилося, що гнана при комуністах церква, якій всі так співчували, і у моральну роль якої після краху комунізму так вірили, може спокійно стати частиною нової-старої системи управління. І виявилося, звільнена від партійної опіки російська творча інтелігенція буде точно так само улесливо заглядати в очі нової, й очікувати від неї похвали, нагороди і грошей", – зазначив він.

При цьому Портніков зазначив, що для агресії та брехні ніякий соціалізм взагалі не потрібен, і він не є обов'язковим для політичних ув'язнених і для контролю за волевиявленням громадян.

Журналіст переконаний, що, по суті, можливий такий же режим без всякої ідеології, але з приватною власністю.

"Але хіба справа тільки в Росії? Не помічаємо ми, що відбувається в колишніх соціалістичних країнах, позбавлених і радянської опіки, і комуністичних партій, хіба не спостерігаємо зачатки карикатурного авторитаризму в країнах Вишеградської групи, які ще недавно здавалися багатьом прикладом реформ? Саме в цих країнах керівна і спрямовуюча роль комуністичної партії потроху змінюється керівною і спрямовуючою роллю партійного вождя, "начальника" або "регента", – додав Портніков

До речі, журналіст попередив про небезпеку в Росії.