Реформа у медицині: на одного сімейного лікаря - 2,5 тис. пацієнтів

STYLERLIFE        25.10.2016 - 17:34
Фото: Терапевт (clinica-hippocrat.ua)
Фото: Терапевт (clinica-hippocrat.ua)

Експерт розповіла про підводні камені реформи у медичній сфері України

Після введення реформи в медичній галузі можуть виникнути деякі проблеми. Можливість самостійно вибирати лікаря може призвести до того, що в одних лікарів не буде відбою від пацієнтів, а іншим лікарям їх буде не вистачати.

Про обмеження кількості пацієнтів, яких лікар може прийняти протягом місяця, розповіла Олена Беденко-Зваридчук, голова Комітету з медичного права Асоціації правників України сайту "24 канал".

Експерт стверджує, що норма прийнятих лікарем за місяць пацієнтів перевищується. Згідно законодавству, лікар не повинен приймати більше 1500 осіб на місяць.

"Якщо говорити про лікаря первинної ланки - мінімум 1500 пацієнтів в місяць, насправді в Україні за одним сімейним лікарем закріплено по 2500 пацієнтів. Скільки він їх приймає кожен день - регламентується виключно головним лікарем цього закладу", – сказала експерт.

"Раніше, за радянськими нормативами, на одного пацієнта виділялося 8 хвилин, потім скасували й надали повноваження визначати "таймінг" на одного пацієнта виключно головному лікареві медустанови. Тому зараз це індивідуально для кожної бюджетної медичної установи. Для порівняння, у приватних закладах прийом лікаря триває цілих півгодини", - розповіла Беденко-Зваридчук.

Нагадаємо, в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун анонсувала, що 1 січня 2017 року відбудуться кардинальні зміни у галузі української медицини.

До речі, Гройсман визнав недостатніми темпи реформування МОЗ та митниці.

On Top