ua en ru

"Реінкарнація була неминуча": журналіст пояснив, чому на українських вулицях з'явилися Бандера і Шухевич

"Реінкарнація була неминуча": журналіст пояснив, чому на українських вулицях з'явилися Бандера і Шухевич Колаж РБК-Україна

За його словами, "іншої естетики під рукою не було"

Реінкарнація Степана Бандери і Романа Шухевича була неминуча для України. Про це заявив Павло Казарін на сайті 24tv.ua.

"Історично Україна була полем битви двох проектів. Один з них був імперський проект, він же радянський. А по інший бік – український етнічний проект. Майдан обнулив обидва", - написав він.

За словами Казаріна, на зміну їм прийшов новий політичний проект – "той, що про цінності та ідеологію, який у главу кута ставить патріотизм дії".

"Але власного набору символів у нового проекту просто не виявилося. А тому в своїй битві з імперією нова Україна на штандарти стала ставити спадщину українських націоналістів. Бо іншої естетики під рукою не було. Саме так на українських вулицях з'явилися Степан Бандера і Роман Шухевич. Їхня реінкарнація була неминуча хоча б тому, що вони символізували ідею збройної боротьби за незалежність", – вважає він.

Павло Казарін вважає, що Бандеру та Шухевича об'єднує з сучасною Україною тільки бажання здобути незалежність. За його словами, "спадкування прапорів не означає спадкування методів боротьби".

"До того ж, їхнє відродження стало мимовільною відповіддю на пропаганду Москви. Кремль так довго називав прихильників Майдану бандерівцями, що в якийсь момент це спрацювало. І викликало відповідну реакцію. Якщо б вони називали нас прихильниками іншого ідеолога УПА Коновальця, то, можливо, саме його прізвище сьогодні найчастіше звучала б у назвах вулиць. Але при цьому нова Україна, взявши на озброєння естетику націоналістів, відмовилася брати у них етику. Саме цього ніяк не зрозуміють у Варшаві", – зазначив журналіст.

Казарін додав, що українці бачать у Бандеру і Шухевича уособлення збройної боротьби. Тому через час символи можуть помінятися.

Раніше журналіст показав реакцію пенсіонерів з Донбасу на портрет Бандери.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні