ua en ru

"Ріка життя Лаврентія та Ворошиловський стрілок": маревне меню "сталінського" кафе в Донецьку (фото)

"Ріка життя Лаврентія та Ворошиловський стрілок": маревне меню "сталінського" кафе в Донецьку (фото) Фото: Кав'ярня "Коба" (twitter.com dmitriyshpagin)

Фото кав'ярні опублікувала у соцмережі російська журналістка Христина Мельникова

У мережі розповіли про кав'ярню "Коба" в окупованому Донецьку, в меню якої присутні позиції зі сталінськими назвами. Так, наприклад, тут можна покуштувати каву "По-сталінськи", "Привіт від Фіделя", чаї "Залізний Фелікс", "Ріка життя Лаврентія", "Великий Мао".

Фото кав'ярні опублікувала у соцмережі російська журналістка Христина Мельникова, яка працює в "ДНР", передають "Донецькі новини".

Тут також можна замовити: чай "Фронтовий" з сушеної моркви і чаги, напій "Піонерське літо" – какао з білим хлібом і шматочком масла.

"Меню знаменитої донецькій кав'ярні "Коба". Мила і ерудована дівчина Катя, яка працює там, з душею та знанням справи може розповісти, чому обраний той чи інший рецепт напою. До речі, алкоголю там немає взагалі, і це, як мені пояснили, принципова позиція хазяїна кав'ярні. Я вибрала "Привіт від Фіделя", з сиропом, прикрашений дрібкою тютюну, який завжди був на робочому столі постійно палить Фіделя... Кожен рецепт в спецменю взято не просто так. Наприклад, зацікавило мене назва чаю з Зніту "Ріка життя Лаврентія", виявляється, зобов'язана легендою про Іван-Чай та керованої Берією лабораторією з розробки напою на його основі, який давав силу радянським бійцям під час Великої Вітчизняної", – написала журналістка.

"Ріка життя Лаврентія та Ворошиловський стрілок": маревне меню "сталінського" кафе в Донецьку (фото)"Ріка життя Лаврентія та Ворошиловський стрілок": маревне меню "сталінського" кафе в Донецьку (фото)"Ріка життя Лаврентія та Ворошиловський стрілок": маревне меню "сталінського" кафе в Донецьку (фото)Фото: Кав'ярня "Коба" (dnews.dn.ua)

Також вона зазначила, що тютюн в каву не кидали, а витончено прикрасили блюдце.

Нагадаємо, що Коба – перша партійна кличка Йосипа Сталіна (справжнє прізвище – Джугашвілі).

Як раніше повідомлялося, український професор, історик Василь Марочко розповів, що Голодомор в Україні став результатом психічного захворювання радянського диктатора Йосипа Сталіна, яке виникло через що панує навколо нього культу особистості.