"Революція і війна - це урок": поет розповів, як змінилися українці за останні чотири роки

"Революція і війна - це урок": поет розповів, як змінилися українці за останні чотири роки
Фото: Дмитро Лазуткін (facebook.com-dmytro.lazutkin)

За його словами, можна говорити про великі зміни у свідомості людей

Відомий український поет та журналіст Дмитро Лазуткін розповів, як Революція Гідності і війна з РФ змінила українське суспільство. Про це він повідомив в інтерв'ю Gazeta.ua.

Дмитро зазначив, що люди обережні і пасивні за своєю природою, але якщо вони долають якісь табу, то вже втрачають страх.

"Адже кинути камінь у міліціонера або беркутівця на Майдані - це переступити через певне "не можна", тому що кидати каміння в поліцейських - це суворе правопорушення. Прийняти для себе рішення, зважитися, зрозуміти, що ти робиш правильно і ризикуючи ти все одно повинен не йти на компроміс з совістю - це великий крок. А коли це роблять багато, можна говорити про те, що дійсно відбулися великі зміни у свідомості людей", - сказав він.

Лазуткін підкреслив, що революція свідчить про еволюцію певної частини суспільства.

"Революція і війна - це величезний урок як мінімум. Урок того, що від нас залежить більше, ніж іноді здається. І урок того, що будь-яку справу треба доводити до кінця. Якщо ти хочеш пити, то варто викопати колодязь і пити з нього, а не відвоювати територію, викопати там колодязь і принести потім два відра води комусь іншому, хто буде розподіляти цю воду", - вважає Дмитро.

За його словами, українцям вистачило впевненості і рішучості для того, щоб ситуативно змінити ситуацію, але зробити це системно не вистачило волі.

"Як відомо, стати чемпіоном легше, ніж утримати чемпіонство. Бути чемпіоном довгі роки непросто. Тому що чемпіонство - це щось таке солодке, чого хочеться і іншим", - зазначив Лазуткін.

Також поет додав, що культурне середовище українців дуже серйозно змінилася за останні чотири роки, але в той же час залишилися якісь "законсервовані товариства", які існують так, ніби нічого не сталося.

"Постмодерне суспільство, в якому ми так чи інакше зараз живемо, передбачає не тільки подвійні стандарти, а багатошаровість свідомості", - говорить Лазуткін.

Нагадаємо, що Дмитро Лазуткін розповів про особливості патріотизму в Україні, а також про те, кого вважає справжніми героями нашої держави.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся