"Результату немає": сестра заручника "ДНР" розповіла, чому не звільнили її брата

"Результату немає": сестра заручника "ДНР" розповіла, чому не звільнили її брата
Фото: Сестра Сергія Глондара з його портретом (facebook.com/КатяГлондар)

Боєць Сергій Глондар потрапив у полон 16 лютого 2015 року біля Дебальцеве

Людмила Глондар, сестра кіровоградського спецназівця Сергія Глондара, більше трьох років знаходиться в полоні бойовиків "ДНР", розповіла, що українській владі потрібно активніше співпрацювати з міжнародними партнерами та організаціями для звільнення всіх полонених. Також вона повідомила, чому досі не звільнили її брата. Про це передає gordonua.com.

Дівчина вважає, що зусиль українських представників у мінській гуманітарної підгрупи для звільнення утримуваних бойовиками "ЛДНР" заручників недостатньо.

"Четвертий рік війна в Україні, але на сьогоднішній день взагалі відсутній який-небудь механізм вирішення питання про звільнення. Нам дуже важлива співпраця з міжнародними організаціями, і починати треба тут, всередині України. Ми три роки ходили по колу і, побачивши, що результату немає, поїхали в Європу. Для того щоб отримати будь-який результат, я чітко розумію: всі представники, в тому числі в мінській підгрупі, докладають максимум зусиль для отримання результату, але цих зусиль недостатньо", – заявила Глондар.

За її словами, сім'ї полонених українських бійців самі зустрічаються з європейськими політиками й дипломатами у надії прискорити процес визволення своїх рідних.

"До 27 грудня я кожен день чула від усіх, хто бере участь у переговорах, що Глондар Сергій перший у списку. Але звільнили всіх, крім Сергія Глондара, Олександра Корінькова і Богдана Пантюшенко. Це ті хлопці, які перейшли рубіж у три роки. Коли ми прийшли до представників мінської підгрупи і сказали: "Давайте працювати разом, давайте до Європи поїдуть родичі і розкажуть про все не з дипломатичної боку, а з тієї сторони, в якій ми живемо всі ці три роки". Це справжнє пекло, коли ти ходиш, а відповідей немає. Нам пообіцяли, що це питання буде розглянуто. Але, на жаль, ми чекали-чекали-і нічого не дочекалися. Вирішили це питання самі і поїхали у Францію", – розповіла сестра полоненого Сергія.

"Результату немає": сестра заручника "ДНР" розповіла, чому не звільнили її братаФото: Сергій Глондар (facebook.com/КатяГлондар)

Людмила вважає, що її брата не звільнили, тому, що вона займається активною громадською діяльністю.

"Я не раз чула, що Глондара не звільнили, тому що я така сильна активістка. Але це, напевно, говорить не про те, що мені нікуди подіти емоції, а про те, що я не отримую елементарного від людей, які працюють в Мінську. Наприклад, списки. Ось зараз готується другий етап обміну, я по сьогоднішній день не знаю, чи є там Глондар Сергій чи ні, тому що до 27 грудня він був першим у списку. Головне – немає політичної волі, тому що коли звільнені хлопці розповіли про дуже хворого Романа Савкова – все вирішилося протягом двох тижнів", – заявила вона.

Сергій Глондар потрапив у полон 16 лютого 2015 року біля Дебальцеве.

Нагадаємо, що бойовики звільнили з полону українського військовослужбовця.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся