ua en ru

У РФ ФСБшники намагалися завербувати українського волонтера

У РФ ФСБшники намагалися завербувати українського волонтера Фото: Співробітник ФСБ (kremlinrus.ru)

Волонтеру з Луганської області пропонували допомагати російським спецслужбам

Служба безпеки України попередили спробу співробітників російських спецслужб завербувати українського волонтера. Про це повідомили у прес-службі відомства.

Як виявилося, активіст волонтерського руху, який живе в одному з прикордонних районів Луганської області, поїхав в РФ по особистим справах. При перетині державного кордону в пункті пропуску Ровеньки він був затриманий російськими прикордонниками. Без будь-яких пояснень вони відправили чоловіка у "відстійник", де йому довелося чекати майже дві години.

Пізніше чоловік в цивільному, представився співробітником ФСБ РФ, перевів його в спеціально обладнане приміщення, що нагадує тюремну камеру. Офіцер ФСБ був обізнаний про волонтерської діяльності затриманого.

“Він спробував морально зламати українською та змусити погодитися на негласну співпрацю з російською спецслужбою. Спочатку переконував його в істинності сепаратистських "ідеалів", потім став психологічно тиснути, погрожувати укладенням і закриттям йому і його родині в'їзду в Росію. "Коли вас почнуть бомбити, тікати нікуди", - тиснув російська", - повідомили в СБУ.

Чоловік зробив вигляд, що погодився на пропозицію співробітника ФСБ. А повернувшись в Україну, відразу ж зв'язався з співробітниками СБУ і повідомив про спробу вербування російськими спецслужбами.

До речі, СБУ видворила з України росіянку за підозрою в причетності до ИГИЛ.