ua en ru

В РФ ректор університету став мільярдером, написавши Путіну дисертацію, – ЗМІ

В РФ ректор університету став мільярдером, написавши Путіну дисертацію, – ЗМІ Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Швейцарське видання розповіло про несподівану деталь із біографії президента Росії

Виявляється, у 1997 році Гірничий університет, що у Санкт-Петербурзі, прийняв докторську дисертацію авторства Путіна, йдеться у статті Neue Zuercher Zeitung. Тема роботи – природні ресурси та їх роль у стратегії економічного розвитку.

Щоправда, дочка рекотора цього університету зізналася, що її батько, Володимир Литвиненко, сам написав дисертацію для майбутнього президента на своїй дачі, йдеться у статті. Нині Литвиненко, який очолює цей вуз із 1994 року, став мільярдером.

Освітянин, як пояснює видання, набув такого статку завдяки тому, що він паралельно є власником 19-відсоткового пакету акцій хімічного холдингу "Фосагро". Цей пакет акцій, між іншим, зараз вартує більше 1 млрд доларів, уточнює Neue Zuercher Zeitung.

Колишнім співвласником "Фосагро", за дивим збігом обставин, був Михайло Ходорковський – політичний супротивник Путіна, компанія якого була знищена за сприяння Кремля. За найбільш вірогідною версією, Литвиненко відхопив частку підприємства ще на початку 2000-х, під час конфіскації майна Ходороковського, – пояснюється у публікації.

Нагадаємо, що на час візиту Путіна жителів Фінляндії просять не відкривати вікна.